Дутчак В.Д.

Кучірка А.М.
Сергеєва Г.В.
Степан Н.А.

BIMCO-2013. Засідання секції №6 "Внутрішня медицина"

ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА. 27 березня 2013 року в рамках проведення 10-ої ювілейної медико-фармацевтичної конференції студентів і молодих вчених "Актуальні проблеми медицини і фармації" на кафедрі внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб відбулась робота секції №6 "Внутрішня медицина" на чолі з професором Оксаною Хухліною.

Вівторок, 19 березня 2013 23:12

Пропонуємо роботу

Для успішної діяльності університету у сфері надання освітніх послуг та забезпечення необхідних умов для провадження якісного навчального процесу велике значення має забезпечення висококваліфікованими співробітниками  - а саме співробітниками, які володіють необхідним рівнем освіти, досвідом практичної роботи, відповідальністю щодо професійних обов’язків, прагненням підвищувати свій культурний та духовний рівень. Завдання відділу кадрів БДМУ полягає у пошуку персоналу першочергово саме із такими якостями.

Можливо це стосується саме Вас.

Якщо ви перебуваєте у процесі пошуку роботи, яка б відповідала Вашими потребам просимо звертатися до відділу кадрів та надсилати свої резюме.

Розділ вакансій на сайті відділу кадрів БДМУ

Понеділок, 21 січня 2013 14:30

Хто народжений стати лідером

Міжнародна група вчених виявила особливу послідовність ДНК, яка пов’язана з лідерськими якостями. На одну чверть варіації лідерські якості носять спадковий характер, повідомляє MEDdaily.

Вакцинація

21 січня 1796 року англійський лікар Едвард Дженнер відкрив метод вакцинування від віспи, яка була довгий час причиною смертності людей. Він відкрив, що щеплення коров’ячої віспи дає людині імунітет від натуральної віспи. Саме цей лікар запропонував термін вакцинації (лат. vaccina – коров’яча віспа).

Анестезія

21 грудня 1846 року шотландський хірург Роберт Лістон уперше в Європі застосував анестезію під час хірургічної операції – провів ампутацію стегна пацієнтові Джеймсу Черчіллю під ефірним наркозом.

За матеріалами: http://uk.wikipedia.org

Перевтома та стреси призводять до тяжкого неврозу

Стати жертвою неврозу може майже кожна людина. Психологи часом жартують, що всіх людей можна поділити на невротиків та психопатів. Генетична схильність до цього захворювання все ж існує, однак не можна передати у спадок невроз у цілому. Так, якщо дитина має тривожну акцентуацію характеру, успадковану від батьків, і, крім того, зростає у тривожних умовах, увесь час бачить перелякану матір, шансів захворіти на невроз у неї значно більше, ніж у дитини спокійної мами, яка дає своєму чаду відчуття захищеності. У найліпшому випадку дитина переляканих батьків успадкує тривожне сприйняття дійсності.

Варто зазначити, що всі хворобливі залежності - алкогольна, наркотична, ігрова, мають невротичну природу.

Невроз можна порівняти з коротким замиканням в електричній мережі – різким ударом, який виводить із ладу всю систему. Подібний несподіваний удар у разі неврозу відчуває мозок людини.

Посилання

Нова методика в кардіології

Медична компанія запустила на ринку Індії у продаж біорозкладаного судинного каркаса. Він також доступний у Європі.

Цей продукт, на перший погляд, нагадує звичайний стент - трубку, якою прочищають блокади в судинах. Каркас покликаний лікувати ішемічну хворобу серця, що виникає внаслідок звуження артерій через скупчень холестерину. Каркас здатний розширювати судини. Він виготовлений з матеріалу, з якого зроблений шовний матеріал. В результаті стент здатний розсмоктуватися через рік після імплантації, зробивши свою справу.

Посилання

Реформування системи фінансування наукової сфери

Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації Концепції реформування системи фінансування та управління науковою і науково-технічною діяльністю. Реалізація плану заходів спрямована, перш за все, на створення умов для підвищення ефективності використання державних коштів у сфері наукової та науково-технічної діяльності, а також залучення у цю сферу коштів приватного бізнесу.

Окрім того, буде удосконалено податкове законодавство в частині оподаткування операцій з проведення наукових досліджень і науково-технічних розробок за рахунок грантів міжнародних організацій, у тому числі із ввезення на територію України безоплатно наданого наукового обладнання, а також щодо оподаткування ПДВ робіт з проведення наукових досліджень і науково-технічних розробок, що виконуються за рахунок коштів державного бюджету.

За матеріалами: http://osvita.ua/vnz/news/33004/

Понеділок, 17 грудня 2012 10:57

Доступ до публічної інформації

Буковинський державний медичний університет (БДМУ) надає публічну інформацію керуючись Законом України Про доступ до публічної інформації

Надання публічної інформації БДМУ здійснює у відповідь на інформаційний запит.

Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.

Запит від особи на отримання інформації подається у довільній формі. При цьому обов’язково необхідно вказати:

1) ім′я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати (вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);
3) підпис і дату.

З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію:

форми для подання інформаційного запиту у письмовому виді:

Поштова адреса університету для подання інформаційного запиту:

м. Чернівці, Театральна площа, 2, 58002, відповідальній особі з питань запитів на інформацію (на конверті вказувати Публічна інформація);

телефон: (0372) 55-37-54;
факс: (0372) 55-37-54;