11 січня

Галузеві стандарти вищої освіти

7.110101 Лікувальна справа
Чернівці. Театральна площа.  Адміністративний корпус БДМУ

Адміністративний корпус Буковинського державного медичного університету

Четвер, 11 жовтня 2012 03:00

11 жовтня – Всесвітній день зору

Всесвітній день зору

Для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору щорічно у другий четвер жовтня під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день зору.

“У всьому світі порушення зору найбільш поширене серед чоловіків і жінок у віці 50 років і старше. Незважаючи на те, що більшість випадків порушення зору серед цієї вікової групи, такі як катаракта, можна легко лікувати, в деяких частинах світу все ще необхідно докладати зусилля для забезпечення рівного доступу чоловіків та жінок до офтальмологічних служб.

День боротьби із артритом

Всесвітній день боротьби з артритом проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, відзначається щорічно 12 жовтня. Артритом хворіє приблизно кожна сота людина. Біль, обмеження в русі, хронічна ниркова недостатність, висока інвалідизація – це те, що несе з собою артрит. Хвороби суглобів вимагають тривалого постійного медичного нагляду та лікування. Хворі гостро потребують реабілітації та соціальної адаптації.

“Прийнято вважати, що проблеми із суглобами виникають у людей пенсійного віку. Проте артрити дошкуляють у різному віці. Найважчий і найнебезпечніший – ревматоїдний – уражає людей від 30 до 50 років, ним жінки хворіють частіше за чоловіків. Якщо недугу не лікувати, через рік-два вона може призвести до інвалідності.

П'ятниця, 12 жовтня 2012 03:00

Зустріч випускників БДМУ 1982 року

Зустріч випускників 1982 року

12 жовтня 2012 року в палаці “Академічний” відбулася зустріч випускників Буковинського державного медичного університету 1982 року випуску. Ведучими від випускників були Володимир Багрій, головний лікар Чернівецької міської поліклініки №1, Наталія Філіпець, доцент кафедри фармакології БДМУ, Наталія Арійчук, завідувач відділення функціональної діагностики Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні. Від теперішнього студентства ведучою вечора була Христина Буринюк.

День боротьби із раком грудей

Щорічно 15 жовтня проводиться Всесвітній день боротьби з раком грудей. Мета проведених в цей День заходів – звернути увагу суспільства на проблематику раку грудей, покращити знання з цього питання, з тим, щоб стала можливим діагностика захворювання на початковій стадії, та здійснено належного лікування. До слова, з 2005 року 20 жовтня проводиться Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози, а 4 лютого – Міжнародний день боротьби з онкологічними захворюваннями.

У структурі онкозахворюваності жіночого населення України рак молочної залози посідає перше місце з тенденцією до зростання на 1-3% у рік.

Вівторок, 16 жовтня 2012 03:00

Всесвітній день анестезіолога

День анестезіолога

Кожного року, 16 жовтня, медичний загал всього світу відзначає день анестезіолога. Історія медицини свідчить про те, що саме в цей день далекого 1846 року американський хірург і стоматолог Уїльям Томас Грін Мортон, сконструювавши перший примітивний наркозний апарат, виступив публічно у ролі першого в світі анестезіолога, застосувавши діетиловий ефір під час операції по видаленню пухлини щелепи. У кінці першої половини XX ст. анестезіологія виділилась в самостійний розділ медицини, а кінець п’ятидесятих і початок шістдесятих років минулого століття були періодом зародження і становлення анестезіології та реаніматології в Україні. І в цьому процесі лікарі Буковини були одними з перших – у 1962 році було організовано відділення анестезіології та реанімації в обласній лікарні м. Чернівці.

Алерголог

У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя. Так, за статистичними даними, за останні 30 років удвічі збільшилася частота бронхіальної астми, харчової алергії та атопічного дерматиту. За інформацією ВООЗ, кожен п’ятий житель Землі страждає від алергічних чи псевдоалергічних реакцій. Від 30 до 90 % населення Землі не переносить один чи більше харчових продуктів.

Меморіальна дошка

6 жовтня 2012 року відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки професору Петру Степановичу Драчуку, присвячене 90-річчю від дня його народження.

Усіх присутніх з важливою подією привітав професор Тарас Бойчук, ректор університету, який відзначив винятково важливу роль Петра Степановича у розвитку травматології на Буковині та у становленні кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії Буковинського державного медичного університету.