Дутчак В.Д.

Неділя, 04 листопада 2012 02:00

Чемпіонат області з пауерліфтингу

Чемпіонат

3-4 листопада на базі спортивного комплексу Буковинського державного медичного університету було проведено  Чемпіонат області з пауерліфтингу та жиму лежачи. У змаганнях взяли участь 110 учасників з різних вищих навчальних закладів та організацій області. В цих змагання команда БДМУ виступила вже традиційно дуже успішно, адже всі члени збірної команди університету мають не лише високий рівень технічної підготовки, але й багатий досвід у змаганнях.

День української писемності та мови

Уже традиційно 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, відзначається День української писемності та мови. Напередодні цього свята співробітниками кафедри суспільних наук та українознавства Буковинського державного медичного університету проведено виховний захід “Українська мова: через минуле у майбутнє” для студентів медичних факультетів №1, №2 та №3. Організаторами свята виступили доценти Лариса Шутак та Алла Ткач.

З вітальним словом до учасників свята звернувся професор Василь Чебан, завідувач кафедри суспільних наук та українознавства, який наголосив на визначальній ролі мови у професії лікаря.

Вибори голови СПБ

8 листопада у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання “Юність Буковини” відбулися вибори голови Студентського парламенту Буковини ІІ скликання. З переважною більшістю голосів перемогу вже вдруге здобув Віталій Смандич, лікар-інтерн Буковинського державного медичного університету, член вченої ради факультету післядипломної освіти, регіональний координатор Всеукраїнського благодійного фонду “Серце до Серця”.

П'ятниця, 09 листопада 2012 02:00

Зустріч випускників 2007 року

9 листопада у палаці “Академічний” відбулася зустріч випускників Буковинського державного медичного університету 2007 року випуску. Ведучими вечора від випускників були Ольга Марчук, викладач Чернівецького медичного коледжу та Віталій Халатурник, асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ, від теперішнього студентства – Христина Буринюк.

З вітальним словом до випускників та гостей свята звернувся професор Олександр Іващук, проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків,

Четвер, 22 листопада 2012 02:00

Зелене довкілля дітям

22 листопада в місті Чернівці проходила студентська благодійна екологічна акція “Зелене довкілля дітям”. До акції долучилися також студенти Буковинського державного медичного університету та Чернівецького медичного коледжу. Студентcтво нашого міста та області прибрали територію, прилеглу до комунальної загальноосвітньої школи-інтернату “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”.

Четвер, 22 листопада 2012 02:00

Вступна кампанія 2013

22 листопада 2012 у Національному університеті “Львівська політехніка” відбулася регіональна нарада-семінар про особливості вступної кампанії 2013 року. У нараді взяли участь проректори і відповідальні секретарі приймальних комісій вищих навчальних закладів з 8 областей – Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

В нараді взяли участь представники приймальних комісій Буковинського державного медичного університету, Чернівецького, Новоселицького та Вашківецького медичних коледжів БДМУ.

Субота, 24 листопада 2012 02:00

Не згасни свічко пам’яті

День пам’яті жертв голодомору

День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні щорічно відзначається в останню суботу листопада. З цієї нагоди працівниками кафедри суспільних наук та українознавства упродовж тижня було проведено низку заходів за участю професора Василя Чебана, завідувача кафедри та доцента Ніни Зорій, проректора з науково-педагогічної роботи та виховання. Було проведено круглий стіл “Голодомори ХХ століття в Україні” зі студентами медичного факультету №1.

Меморіальна дошка Михайлу Ткачу

25 листопада на фасаді палацу “Академічний” відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Михайлу Ткачу, – Народному артисту України, лауреату Державної премії імені Т.Г. Шевченка, поету-пісняру – який упродовж 1951-1957 років навчався у Чернівецькому медичному інституті.

Свято відкрив професор Тарас Бойчук, ректор Буковинського державного медичного університету, який розповів про студентські роки Михайла Ткача і зазначив, що саме у стінах БДМУ митець написав славнозвісну “Марічку”. Також ректор висловив щиру вдячність випускникам 2007, 2002, 1997, 1987, 1977, 1972 років випуску, членам Асоціації випускників БДМУ, завдяки благодійності яких відкрито та утримуватиметься меморіальна дошка Михайлу Ткачу, випускнику Чернівецького медичного інституту 1957 року випуску.

П'ятниця, 30 листопада 2012 19:06

день відкритих дверей

25 листопада проведено День відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків. Від імені ректорату та професорсько-викладацького складу привітав усіх присутніх доцент Ігор Геруш, проректор з науково-педагогічної роботи, який розповів про навчання в Буковинському державному університету, про основні здобутки вишу на сьогодні.

Умови та правила прийому на навчання до вишу у 2013-2014 році, напрями і спеціальності, за якими проводиться підготовка в університеті оголосив доцент Володимир Глубоченко, відповідальний секретар приймальної комісії, декан медичного факультету №2.

Вівторок, 27 листопада 2012 02:00

Вшановуючи пам'ять буковинської орлиці

Студенти у музеї

27 листопада 1863 року народилася українська письменниця Ольга Кобилянська. Завдяки новаторству, співзвучності прогресивним тенденціям світової літератури проза Ольги Кобилянської викликає значний інтерес не лише в нашій країні, а й за її межами. Кращі твори письменниці вийшли у перекладах багатьма мовами, піднімаючи міжнародний престиж українського слова.