• Українська
  • English
37 річниця Чорнобильської трагедії

37 річниця Чорнобильської трагедії

На Центральному кладовищі Чернівців пройшов захід-реквієм – вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Участь у заході взяли представники Чернівецької обласної військової адміністрації, Чернівецької обласної ради, громадських організацій краю.

Від Буковинського державного медичного університету до пам’ятного заходу долучилися представники ректорату, зокрема в.о. ректора професор Роман Булик, проректорка з науково-педагогічної роботи та виховання доцентка Ніна Зорій.

Під час заходу зазначили, що аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. За даними Українського інституту національної пам’яті понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

Дякуємо учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС за їхню жертовність та мужність у боротьбі з наслідками найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Шануємо пам’ять Героїв!

В Буковинському державному медичному університеті проведено низку тематичних заходів, приурочених 37 річниці катастрофи на ЧАЕС.

 

26 квітня День пам’яті Чорнобильської трагедії

У День пам’яті Чорнобильської трагедії на кафедрі медичної біології та генетики викладачі та студенти медичного факультету №1 (1, 5 та 11 груп) провели онлайн-годину присвячену техногенній катастрофі, спричиненої вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року.

Захід розпочався зі слів вдячності Героям-ліквідаторам аварії,  сміливим та відважним громадянам України, які розуміючи про подальші наслідки не задумуючись продовжували працювати. Вкотре ми сьогодні переконуємося, яка висока громадянська позиція українців, і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя забрав Чорнобиль.

Учасники заходу вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання, переглянули фоторепортажі (підготувала студентка Софія Панченко), кожного з нас вражав героїзм пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, подвиг цих людей неоціненний, низький уклін кожному з них. На завершення студенткою Анастасією Боднар було прочитано поезію Дмитра Павличка «На Чорнобиль журавлі летіли». 

У перший день війни ЧАЕС була захоплена країною-терористкою, росія знаючи, що було пережито людьми, наслідки відчутні і сьогодні, вчиняла численні провокації, світ з острахом спостерігав за подіями тих тижнів, адже допустити в друге такої екологічної катастрофи – неможливо.

Гіркий чорнобильський полин

 

Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять…

За скоєний гріх розіп’ята живцем?..

А. Багряна

 

26 квітня 1986 року… Чорна сторінка в історії України, день, коли «третій Янгол засурмив, і на землю впала гірка зірка Полин» – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. І першими, хто прийняв на себе страшний ядерний удар, були українці – пожежники, військові, медичні працівники, вчені, правоохоронці, добровольці…

До Дня Чорнобильської трагедії та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф студенти 5, 6 та 12 груп медичного факультету №1 (спеціальність «Медицина») взяли участь у виховних годинах-реквієм «Гіркий чорнобильський полин» і «Дзвони Чорнобиля» (організатори – доценти кафедри суспільних наук та українознавства Алла Ткач і Галина Навчук).

Першокурсники вшанували подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, їх мужність і героїзм, вірність присязі, готовність до самопожертви заради захисту людства від руйнівного впливу екологічної катастрофи. Читалася поезія видатних українських письменників про квітневу трагедію ХХ століття, переглядалися документальні матеріали-хроніки про перших українців-рятівників.

Завідувач кафедри професор Антоній Мойсей і доцент Лариса Шутак зазначили, що проведений захід-присвята – важливий крок у формуванні патріота – національно свідомого громадянина рідної землі, адже «не знаючи минулого та не роблячи правильних висновків, не можемо будувати щасливе і мирне майбутнє».

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати