22 березня

Ластівка І.В.

Понеділок, 06 лютого 2017 11:04
Рак можливо вилікувати

Впродовж останніх 100 років за рівнем захворюваності та смертності в світі онкологічна патологія перемістилась з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. За даними ВООЗ щороку вперше виявляють онкологічну патологію приблизно у 10 млн. осіб. За останні п’ять років рівень захворюваності на рак збільшився на 2,4%.

Понеділок, 06 лютого 2017 10:46
Під час заходу

3 лютого студенти медичного факультету №1 організували волонтерську акцію «Серцево-легенева реанімація» для школярів 10-го класу Чернівецької ЗОШ №1.

Головна мета акції – ознайомлення школярів та вчителів з основними правилами, принципами та методами надання першої долікарської допомоги.

Понеділок, 06 лютого 2017 10:12
Співробітники БДМУ долучилися до збору гуманітарної допомоги для Авдіївки

В чернівецькій області триває гуманітарна акція зі збору допомоги постраждалим мешканцям Авдіївки.

Понеділок, 06 лютого 2017 07:29
Рак шийки матки – не надумана проблема

Рак шийки матки - друге за поширеністю злоякісне захворювання у жінок після раку молочних залоз. Ця пухлина розвивається зі слизової вистилки шийки матки в ділянці переходу плоского епітелію в циліндричний. У світі щороку виявляють близько п'ятисот тисяч нових випадків раку шийки матки, причому у більшої частини пацієнток дане злоякісне новоутворення через швидкі темпи росту та несвоєчасну діагностику, виявляється вже на пізній стадії.

П'ятниця, 03 лютого 2017 21:43
Значення вірусів у розвитку онкозахворювань

За даними Комітету з профілактики раку ВООЗ біля 90% розвитку усіх пухлин у людини пов’язано із впливом зовнішніх факторів, а решта 10% залежать від генетичних факторів та вірусів. Хоча це досить спірне питання.

П'ятниця, 03 лютого 2017 12:39
Рак шийки матки: патологія, яка найбільш піддається профілактиці

За останнє десятиліття є суттєві зміни в розумінні патогенезу розвитку раку шийки матки. Науково доведена вірусна природа даного захворювання, а також те що, папіломавірусна інфекція (ВПЛ-інфекція) належать до хвороб, які передаються статевим шляхом.

П'ятниця, 03 лютого 2017 12:17
Передракові захворювання шкіри

Щорічно у перших числах лютого, згідно рішення ВООЗ, відзначають Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями. У значної частини пацієнтів розвитку злоякісних пухлин шкіри передують передракові захворювання чи стани (преканкрози), що визначає актуальність їх своєчасної діагностики та вибору раціональної лікувальної тактики.