11 січня

Петринич Г.Й.
Ткач А.В.

Понеділок, 21 листопада 2016 10:53
Ген стійкості до антибіотиків: що це?

Проблема антибіотикорезистентності в останні роки набуває особливої актуальності у практичній медицині, тому це питання активно вивчається у світовій науці. Що вже відомо?

Понеділок, 21 листопада 2016 10:37
Принципи здорового способу життя

Здоров’я – поняття багатопланове. Це не лише відсутність хвороб, але й високий рівень пристосування, благополуччя, комфортне психологічне самопочуття, толерантні соціальні відносини. На сучасному етапі виділяють такі складові здоров’я людини: духовне, соціальне, психологічне, інтелектуальне, емоційне, фізичне й особисте. Всі аспекти здоров’я людини однаково важливі й повинні розглядатися у взаємозв’язку.

Понеділок, 21 листопада 2016 04:13
Благодійна акція до Дня педіатра

День педіатра в Україні відзначають 20 листопада. Це свято співпадає зі Всесвітнім днем дитини. Таке співпадіння невипадкове, адже головна задача педіатра – попередити виникнення захворювання у дитини.

Понеділок, 21 листопада 2016 04:11
Студенти БДМУ проти куріння

«Ми – проти куріння! Ми – здорове покоління!» - під таким гаслом 17 листопада у Міжнародний день відмови від куріння проведено круглий стіл зі студентами 5 групи 1 курсу стоматологічного факультету та 20 групи 3 курсу медичного факультету № 2, організований кураторами доцентами кафедри фармакології Ольгою Кметь та Інною Кишкан.

Понеділок, 21 листопада 2016 04:09
В БДМУ відзначили Всесвітній день філософії

17 листопада на кафедрі суспільних наук та українознавства за ініціативою професора Антонія Мойсея проведені заходи з нагоди Всесвітнього дня філософії. На заняттях з філософії студентам розповіли про історію вивчення філософії в стінах навчального закладу. Акцентувалася увага на здобутках, який формувався професорсько-викладацьким складом кафедри протягом багатьох десятиліть.

Понеділок, 21 листопада 2016 04:02
Метод кенгуру, або ближче до мами

Вперше цей метод був апробований в вересні 1979 року лікарями Едгаром Рей Санабрія і Гектором Мартинець Гомез в Боготі, Колумбія. Щоб якось компенсувати брак інкубаторів для виходжування недоношених дітей і запобігти поширенню внутрішньолікарняних інфекцій, Рей і Мартинець спробували використовувати тепло материнського тіла для попередження загибелі недоношених дітей від переохолодження.

Понеділок, 21 листопада 2016 03:54
Передчасно народжені діти

Згідно наказів МОЗ України №179 та №584 недоношеною новонародженою вважається дитина, яка народилася у термін вагітності з 22-го повного до 37-го повного тижня (154 – 259 повних діб, рахуючи від першого дня останнього нормального менструального циклу) незалежно від маси тіла та зросту дитини при народженні за наявності ознак життя таких як серцебиття, дихання, довільних рухів м’язів, пульсації пуповини.