10 лютого

Буряк О.Г.
Калуцький І.В.

Понеділок, 21 листопада 2016 04:02
Метод кенгуру, або ближче до мами

Вперше цей метод був апробований в вересні 1979 року лікарями Едгаром Рей Санабрія і Гектором Мартинець Гомез в Боготі, Колумбія. Щоб якось компенсувати брак інкубаторів для виходжування недоношених дітей і запобігти поширенню внутрішньолікарняних інфекцій, Рей і Мартинець спробували використовувати тепло материнського тіла для попередження загибелі недоношених дітей від переохолодження.

Понеділок, 21 листопада 2016 03:54
Передчасно народжені діти

Згідно наказів МОЗ України №179 та №584 недоношеною новонародженою вважається дитина, яка народилася у термін вагітності з 22-го повного до 37-го повного тижня (154 – 259 повних діб, рахуючи від першого дня останнього нормального менструального циклу) незалежно від маси тіла та зросту дитини при народженні за наявності ознак життя таких як серцебиття, дихання, довільних рухів м’язів, пульсації пуповини.

Понеділок, 21 листопада 2016 03:50
Системні антибіотики при піодерміях : використовуйте обережно

В останні роки актуальною проблемою в різних галузях медицини є розвиток у хворих резистентності до антибактеріальних препаратів, через що за ініціативи ВООЗ наприкінці листопада проводиться глобальна Всесвітня кампанія «Антибіотики: використовуйте обережно!».

Понеділок, 21 листопада 2016 02:51
Під час акції

Студенти-гуртківці кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» провели просвітницьку акцію для населення «Чим раніше виявлено ХОЗЛ, тим кращий прогноз».

Понеділок, 21 листопада 2016 02:48
Антибактеріальне мило: друг чи ворог?

З 2 вересня 2016 року управління з контролю за продуктами харчування та лікарськими засобами (FDA) у США заборонило продаж антибактеріального мила, пояснивши це тим, що в ньому містяться  компоненти, які є небезпечними при регулярному й тривалому застосуванні, і до того ж – неефективними. FDA дало компаніям-виробникам один рік на те, щоб змінити формули продуктів або прибрати їх з полиць магазинів.

Понеділок, 21 листопада 2016 02:44
Обережно грип: надійна профілактика та ефективне лікування

З приходом зими нас очікує чергова епідемія грипу. Щорічно на грип хворіють близько 20 % мешканців України. Яким чином залишитися здоровим навіть у сезон епідемії, і що робити, коли вірус все-таки потрапив до організму?

Понеділок, 21 листопада 2016 01:58
Підготовка до зими – загартовування дітей

На порозі зима. І це не тільки сніжок та морозець, а ще й комплекс сезонних захворювань.