Удосконалення підготовки лікарів на кафедрі педіатрії

У 2013/2014 навч. році згідно календарних планів для лікарів-педіатрів та неонатологів проведено 4 ПАЦ з «педіатрії» та 6 ЦТУ («Актуальні питання медицини підліткового віку»,

«Актуальні питання дитячих інфекційних хвороб», «Актуальні питання невідкладної допомоги та інтенсивної терапії в педіатрії», «Вибрані питання неонатології в практиці сімейного лікаря», «Вибрані питання респіраторної патології у дітей», «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку»).

У цілому за навчальний рік на кафедрі відбулося вдосконалення 120 лікарів-слухачів (98 лікарів-слухачів – у 2008/2009 н.р., 119 лікарів-слухачів – у 2009/2010 н.р., 122 – у 2010/2011, 126 – у 2011/2012, 126 – у 2012/2013). З них – 8 співробітників БДМУ. Кількість лікарів-слухачів на ПАЦ з «педіатрії» склала 71 чоловік (в 2012/2013 – 69, в 2011/2012 – 61, в 2010/2011 – 54, в 2009/2010 – 45, в 2008/2009 н.р. – 63). Навчання на різних ЦТУ на кафедрі пройшло 46 лікарів (в минулому році – 46).

За попередній навчальний рік на кафедрі створено 2 нових цикли тематичного удосконалення: «Клінічна лабораторна та інструментальна діагностика в педіатрії» та «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку», причому метою проведення ЦТУ «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку» було ознайомити лікарів-педіатрів, лікарів загальної практики-сімейної медицини з питаннями стратегії інтегрованого ведення хвороб дитячого віку, рекомендованою Всесвітньою організацією охорони здоров’я, удосконалити підготовку лікарів з організації надання первинної медичної допомоги дітям у віці до 5 років, зниження рівня їх захворюваності, інвалідності і попередження малюкової та дитячої смертності. ЦТУ«Клінічна лабораторна та інструментальна діагностика в педіатрії» створено для вдосконалення підготовки лікарів-лаборантів, лікарів-педіатрів, сімейної медицини з методів параклінічного дослідження в педіатрії, ознайомлення слухачів з останніми досягненнями в галузі клінічної лабораторної діагностики.

До Міжнародного дня педіатрад.мед.н., проф. Колоскова О.К. виступала перед лікарями Тернополя, Івано-Франківська, Чернівців з лекціями на тему: «Інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів», «Раціональне лікування гострих бронхітів», к.мед.н., доц. Білоус Т.М. прочитала лікарям Хотинського району лекцію по гострим інфекційним захворюванням, їх особливостям перебігу та лікуванню у дітей різного віку.

Підготували доцент кафедри педіатрії Хільчевська В.С. та асистент кафедри Власова О.В.