Вчені виявили справжню причину розвитку діабету

Незвичайні види генів, виявлені вченими в особі Карен Молко з Медичної школи Університету Північної Кароліни, можуть впливати на вироблення інсуліну, пише Medical News Today. Дана заява була зроблена після того, як дослідницька група Молко застосувала метод генотипування ExoME для збору генетичної інформації.

Таким чином вчені змогли проаналізувати велику кількість ДНК зразків понад 8000 чоловік на предмет наявності певних генетичних варіацій. Спочатку дана інформація була отримана в ході дослідження Університету Східної Фінляндії. Вчені брали в розрахунок також медкарти 8229 фінів.

У підсумку генетичні варіації, які можуть бути пов’язані з аномальною виробленням інсуліну, виявили в трьох генах – TBC1D30, PAM та KANK1. Дані гени здатні викликати проблеми навіть в осіб без діабету. Дослідники планують продовжити дослідження і знайти додаткові гени, що сприяють розвитку аутоімунного захворювання.

Джерело:http://meddaily.ru/article/25dec2012/n_neuron