Кожокару В.І.

Дайджест (1084)

Четвер, 20 грудня 2012 17:54
Анестезія

21 грудня 1846 року шотландський хірург Роберт Лістон уперше в Європі застосував анестезію під час хірургічної операції – провів ампутацію стегна пацієнтові Джеймсу Черчіллю під ефірним наркозом.

За матеріалами: http://uk.wikipedia.org

Понеділок, 24 грудня 2012 09:11
Атестаційний вісник Міносвіти втратив офіційний статус

Оголошення щодо захисту докторських і кандидатських дисертацій відтепер друкуватиме міністерська газета.

У Міністерстві освіти вирішено змінити видання, яке друкуватиме повідомлення про захист докторських і кандидатських дисертацій. Відтепер повідомлення здобувачів наукових звань будуть друкуватися в спеціальному випуску газети "Освіта України", що виходитиме щомісяця.

Згідно з відповідним наказом освітнього відомства, бюлетень "Атестаційний вісник", який до цього часу інформував громадськість щодо присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань, втратив статус єдиного офіційного друкованого видання Міністерства освіти і науки, молоді і спорту.

Джерело: http://osvita.ua/vnz/news/33062/

Понеділок, 24 грудня 2012 18:02
Незвичайний підхід вбиває ракові пухлини всього за 40 днів

Ракова терапія, що отримала кодову назву “Троянський кінь”, повністю знищує сліди раку простати, довели експерименти з гризунами. Вчені заховали віруси, що вбивають рак, всередині елемента імунної системи, щоб ті могли пробратися в пухлину.

Потрапивши всередину, віруси одразу вивільнилися і почали робити свою справу. Професор Клер Льюїс з Університету Шеффілда, яка керувала дослідницькою групою, розповідає про хід роботи: "Ми звернулися до білих кров'яних клітин, щоб обдурити рак. Ці клітини проникають у саме серце пухлини".

Вчені взяли зразки крові та виділили з них макрофаги – клітини, атакуючі патогени. Їх поєднали з вірусами і зробили передавачами в імунній системі. Введення клітин через два дні після курсу хіміотерапії показало разючий ефект. Спочатку в клітинах було всього кілька вірусів. Однак, опинившись у пухлині, ті починали розмножуватися. Через 12 годин кожна клітина видавала по 10000 вірусів. На 40 день сліди раку зникали. У наступному році повинні розпочатися клінічні випробування на людях.

Джерело: http://meddaily.ru/article/24dec2012/40days

Понеділок, 24 грудня 2012 18:05
Обмороження шкіри обличчя

Зараз, коли стовпчик термометра майже завжди знаходиться нижче позначки -10 градусів, особливо важливо захистити ті ділянки нашого тіла, які не закриваються одягом - тобто обличчя. Іронія полягає в тому, що саме його ми не шкодуємо, підставляючи морозу і крижаного вітру, але ж воно є основою нашої краси і привабливості. Крім того, сильний вітер сушить шкіру, що прискорює процес старіння і поглиблення зморшок.

Наближається також пора гірськолижних відпусток, які, в свою чергу, чреваті обмороженням шкіри обличчя на холодному гірському повітрі. Тому так необхідно знати, як уберегти його... ну або хоча б швидко та безболісно подолати наслідки.

1. Принаймні за півгодини до виходу з будинку, нанесіть на обличчя захисний крем, відповідно до типу шкіри.

2. Коли йде дощ і дме жорсткий вітер, потрібно обов`язково піднімати комір, підкладати теплу хустку.

3. Якщо ви таки заморозили обличчя, не тріть щоки сильно - вони повинні прогріватися повільно. Перед сном на 10 хвилин покладіть на щоки теплий компрес із ромашкового чаю. Потім висушіть шкіру і смажте її товстіше, ніж зазвичай зволожуючим кремом.

4. Якщо обморозили ніс - розчиніть чайну ложку борної кислоти на склянку гарячої води. Просочіть марлю, оберніть теплим розчином і помістіть його на ніс. Тримайте, поки не прогріється. Ви повинні зробити 5 компресів. В кінці сухий ніс потрібно намазати камфоровою олією.

5. Переохолодження голови ще небезпечніше. Воно на тільки болісне, але також призводить до важких захворювань, і навіть синуситу. Тому в холодну погоду не виходьте з дому без головного убору, який незалежно від моди закриває скроні і лоб.

Якщо справа все ж дійшла до охолодження голови - після повернення додому потрібно втирати в скроні мазь потепління і обернути голову рушником або подихати гарячою парою. Просто нахиліть обличчя над мискою з гарячою водою з сіллю і подихайте близько чверті години.

Джерело: http://health.unian.net/ukr/detail/242176

Середа, 26 грудня 2012 08:28
Надія для людей з синдромом Дауна

Американські вчені навчилися видаляти зайву копію 21 хромосоми з клітин, отриманих від пацієнтів із синдромом Дауна.

Суть дослідження.

Для того щоб видалити зайву копію 21 хромосоми, американські вчені використовували спеціальний вірус. Цей вірус необхідний для доставки гена TKNEO до певної ділянки 21 хромосоми. Після введення гена TKNEO в 21 хромосому клітини, що були отримані від пацієнтів із синдромом Дауна, вирощували у певному штучному середовищі. Клітини виживали в цьому середовищі завдяки спонтанному позбавленню від зайвої копії 21 хромосоми, що містить даний ген.

“Ми не говоримо про те, що даний метод дозволить вилікувати синдром Дауна», - пояснює один з авторів дослідження Девід Расселл. - “Маємо сподівання, що в найближчому майбутньому він допоможе пацієнтам із синдромом Дауна, які страдають раком крові. За допомогою цього методу з власних клітин пацієнтів можна буде отримати стовбурові клітини без зайвої копії 21 хромосоми, які стануть частиною лікувальної програми”

Джерело: http://medguru.ua/news/view_item/3123