Кожокару В.І.

Дайджест

Дайджест (1084)

Середа, 26 грудня 2012 08:33
Унікальне відкриття: виявлені раніше невідомі клітини мозку

Вчені з Каролінського інституту разом з колегами з Німеччини і Голландії виявили у мишей нову групу нервових клітин мозку. Виявляється, знайдені клітини регулюють серцево-судинну функцію, ритм серця і кров'яний тиск, повідомляє Science Daily.

Ці клітини формуються за допомогою гормону щитовидної залози. У людей з порушеннями щитовидки зростає ризик проблем з даними нейронами і, відповідно, з серцево-судинною системою.

Відомо: в осіб з неконтрольованим гіпертиреозом або гіпотиреозом нерідко виникають хвороби серця. Раніше вважалося, що причиною цього є тільки гормони, які безпосередньо впливають на серце. Тепер же під приціл потрапили й клітини мозку.

"Можливо, ми отримали принципово новий спосіб лікування серцево-судинних хвороб. Якщо навчитися контролювати нейрони, то вдасться впоратися з гіпертонією за допомогою впливу на мозок. Однак, поки це далека перспектива. На сьогодні нас турбує той факт, що гіпофункція щитовидної залози у вагітних може позначатися на виробництві даного типу нейронів у плода, підвищуючи ризик хвороб серця у дитини", - констатує Йенс Міттаг, керівник робочої групи.

Джерело: http://meddaily.ru/article/25dec2012/n_neuron

Середа, 26 грудня 2012 08:45
Правильне бюджетування охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров'я України виступило з ініціативою взяти участь у сесіях всіх обласних рад та долучитись до затвердження регіональних бюджетів у галузі охорони здоров'я. Відповідальні представники МОЗ України протягом цього тижня проведуть робочі зустрічі із депутатами облрад та візьмуть участь в їхніх засіданнях, де мають спільно обговорити дане питання. Таким чином МОЗ України прагне привернути увагу держпосадовців до тих важливих питань у фінансуванні та затвердженні бюджетів, які є першочерговими та вкрай важливими для громадськості.

Джерело: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20121225_0.html

Середа, 26 грудня 2012 11:16
Освітня політика реалізується за залишковим принципом

Про це Президент заявив у ході свого виступу на засіданні Ради регіонів 25 грудня.

“Незважаючи на попередні спроби, за залишковим принципом реалізується політика в царині освіти, культури, науки. Вимагаю від Уряду перейти від слів та формальних рішень до реалізації конкретних проектів у цій сфері”, – заявив Віктор Янукович.

Він також визначив перелік заходів, що має реалізовувати влада в наступному році. “Розвиток університетів, впровадження нових підходів до реалізації наукових досліджень на конкурсній основі, формування сучасного культурного медіа-простору на основі телеканалу “Культура”, національної мережі електронних бібліотек, розвиток музейної справи та популяризація нашої спадщини, створення спільно з регіональною владою сучасної матеріальної бази для закладів дошкільних та середніх шкіл – це неповний перелік заходів, які ми маємо реалізувати в наступному році”, – заявив Президент.

Субота, 29 грудня 2012 08:55
Вчені виявили справжню причину розвитку діабету

Незвичайні види генів, виявлені вченими в особі Карен Молко з Медичної школи Університету Північної Кароліни, можуть впливати на вироблення інсуліну, пише Medical News Today. Дана заява була зроблена після того, як дослідницька група Молко застосувала метод генотипування ExoME для збору генетичної інформації.

Таким чином вчені змогли проаналізувати велику кількість ДНК зразків понад 8000 чоловік на предмет наявності певних генетичних варіацій. Спочатку дана інформація була отримана в ході дослідження Університету Східної Фінляндії. Вчені брали в розрахунок також медкарти 8229 фінів.

У підсумку генетичні варіації, які можуть бути пов'язані з аномальною виробленням інсуліну, виявили в трьох генах - TBC1D30, PAM та KANK1. Дані гени здатні викликати проблеми навіть в осіб без діабету. Дослідники планують продовжити дослідження і знайти додаткові гени, що сприяють розвитку аутоімунного захворювання.

Джерело:http://meddaily.ru/article/25dec2012/n_neuron

Субота, 29 грудня 2012 09:00
Внесено зміни до правил публікації дисертацій

До наказу міністерства про опублікування результатів дисертацій внесено зміни, згідно з якими необхідність публікацій у виданнях іноземних держав відтерміновано до 1 вересня.

Міністерством освіти і науки, молоді та спорту внесено зміни до наказу № 1112 “Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук”, яким у жовтні 2012 року було затверджено нові вимоги до опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук, а також вимоги до опублікованої монографії, що подається на здобуття наукового ступеня доктора наук.

Згідно із затвердженими змінами, міністерством відтерміновано необхідність наявності публікацій у наукових виданнях інших держав при здобутті наукового ступеня доктора або кандидата наук з 1 січня 2013 року до 1 вересня 2013 року. Новий документ також уточнює, що відповідні публікації мають бути здійснені у “наукових періодичних виданнях інших держав з напряму, з якого підготовлено дисертацію”.

Кількість таких публікацій не змінено: не менше чотирьох публікацій на здобуття наукового ступеня доктора наук та не менше однієї статті на здобуття наукового ступеня кандидата наук. Як і раніше, до такої публікації можуть прирівнюватися публікації у виданнях України, що включені до міжнародних наукометричних баз. Інші вимоги до опублікування результатів дисертацій та монографій на здобуття наукових ступенів не змінено.

Джерело: http://osvita.ua/vnz/news/33197/