Кожокару В.І.

Стаднійчук Р.Ф.
Тарнавська С.І.
Хомко О.Й.

Інфекційні захворювання та імунологічні порушення в новонароджених

П'ятниця, 12 жовтня 2012 03:00

10-12 жовтня 2012 року у м.Ліссабон (Португалія) відбувся клінічний семінар «Infectious Diseases and Immunologic Disorders in the Newborn», у якому прийняли участь 73 медичних працівники з 20 країн Західної та Східної Європи, Ізраїлю та Австралії.

Під час проведення семінару було представлено ряд клінічних лекцій спеціалістами зі Сполучних Штатів Америки щодо етіології, особливостей клінічної картини, лабораторної діагностики, профілактики та лікування новонароджених з інфекційними захворюваннями, у тому числі сепсисом.

Особливу увагу було приділено на необхідність суворого дотримання техніки миття рук як медичним персоналом, так і батьками; проведення заходів інфекційного контролю в акушерських та неонатальних відділеннях. Окремо було звернено увагу щодо питань антибіотикотерапії при внутрішньолікарняних інфекціях, а також використанню протигрибкової терапії у новонароджених. Представлено сучасні наукові погляди щодо використання внутрішньовенних імуноглобулінів у неонатальному періоді та проведення специфічної вакцинації новонароджених дітей.

До складу делегації України увійшли: завідувач кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією Української медичної стоматологічної академії д.мед.н., професор, Похілько В.І. (м. Полтава); к.мед.н., асистент кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини Буковинського державного медичного університету Бабінцева А.Г. (м. Чернівці); завідувач відділення інтенсивної терапії Житомирського перинатального центру Лапоног С.П. (м.Житомир); завідувач відділення інтенсивної терапії Чернігівського пологового будинку Гошко О.І. (м.Чернігів), співробітник відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених та недоношених ІПАГ НАМН України Гончаренко Н.А. (м.Київ). Участь вітчизняних фахівців у міжнародному семінарі було організована правлінням Асоціації неонатологів України (президент – д.мед.н., професор Знаменська Т.К.).

Участь у подібних науково-практичних семінарах для лікарів неонатологів України є дуже важливим кроком пізнання сучасних тенденцій надання допомоги новонародженим, дозволяє впроваджувати новітні технології діагностики та лікування, тим самим сприяти підвищенню ефективності неонатальної та перинатальної допомоги.