Кожокару В.І.

Хомко О.Й.

Тестування на ВІЛ-Інфекцію

Субота, 01 грудня 2012 15:00

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість нових випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію у світі значно скоротилася, проте Східна Європа, на жаль, залишається лідером серед поширення небезпечної хвороби. Найвищий відсоток усіх нових випадків зараження спостерігається в Україні та Росії. За офіційними даними, станом на 1жовтня 2012року в Україні зареєстровано 218023 випадків ВІЛ-інфекції, за неофіційними підрахунками їх майже в два рази більше.

Вірус імунодефіциту людини уражає найбільш працездатну і репродуктивну частину населення, що може привести до посилення і загострення негативних демографічних і соціально-економічних тенденцій.

Упродовж тривалого часу людина може не знати свого ВІЛ-статусу, інфікуючи інших, особливо в перші місяці. В інфікованих спочатку взагалі хвороба перебігає безсимптомно або може розвинутися грипоподібний синдром, включаючи лихоманку, головний біль, висип або біль у горлі. У міру прогресування інфекції можуть розвиватися інші ознаки і симптоми, такі як збільшення лімфовузлів, немотивована втрата ваги, лихоманка, діарея, кашель та інші,” – розповідає професор Василь Москалюк, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Буковинського державного медичного університету.

Слід пам'ятати, що після первинного зараження, антитіла до ВІЛ з'являються у крові від 2 тижнів до 6 місяців. Період між інфікуванням та появою антитіл до ВІЛ у крові, називається сероконверсією або періодом “вікна”. Протягом цього періоду ВІЛ-інфікована людина може все ще поширювати хворобу, навіть якщо тест не виявлятиме антитіла.

Зважаючи на швидкість поширення епідемії, кожному слід рекомендувати консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію.

Тестування необхідно провести в 6 тижнів, 3 місяці, 6 місяців після ймовірного зараження, щоб дізнатися, чи дійсно людина є ВІЛ-інфікованою!

До тестування проводиться передтестове консультування, що дає можливість отримати достовірну інформацію, усвідомити можливий ризик інфікування, оцінити свою поведінку і прийняти заходи, щоб захистити себе та інших.

Тестування на ВІЛ-інфекцію не можна виконати без Вашої згоди. Ви самостійно з допомогою консультантів вирішуєте чи тестування є необхідним для Вас. Дуже важливо з’явитися на післятестове консультування для отримання результату тестування, який, як правило, при ІФА діагностиці готовий через 1 добу після забору крові. Результати не оголошуються по телефону та через третіх осіб.

З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році і до 01.10.12 року включно, в Чернівецькій області офіційно зареєстровано 1059 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 241 випадків захворювання на СНІД (в Україні станом на 01.10.12р. – 53918), 118 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом (в Україні станом на 01.10.12р. – 27547), 182 дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих жінок (в Україні станом на 01.10.12р.– 35744). Найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції зареєстрована у віковій групі 25-49 років – 65%. Проте зараз трапляються випадки ВІЛ-інфікування серед осіб старшого віку після 50 років. На сьогодні в області переважає статевий шлях інфікування – 62%.

За 9 місяців 2012р. в Чернівецькій області зареєстровано: 79 нових випадків ВІЛ-інфекції; 24 нових випадки захворювання на СНІД; 12 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом; народилося 18 дітей від ВІЛ-інфікованих жінок.

Тест на ВІЛ є безкоштовним та анонімним. Лікування ВІЛ-інфекції в Україні проводиться безкоштовно.

Щоб пройти тест на ВІЛ та з'ясувати інші питання щодо ВІЛ-інфекції, звертайтесь в Чернівецький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Чернівці, вул. Мусоргського, 2, з 8.00 до 20.00, тел.0372-54-18-96).

НЕ ДАМО СНІДУ ШАНС!

Прочитано 957 разів Останнє редагування Середа, 05 грудня 2012 23:02