Студенти БДМУ провели акцію до Дня профілактики ГРВІ

18 листопада день профілактики ГРВІ. З цієї нагоди студенти БДМУ розповідали жителям міста про захворювання та його профілактику.

«Під час акції студенти-старшокурсники розповсюджували інформаційні листівки, а щоб зацікавити, роздавали вітамін С і цибулю» – розповідають співорганізатори акції, асистент кафедри фтизіатрії і пульмонології Інга Єременчук та помічник ректора з іміджевої політики БДМУ Алла Борисюк.

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – найпоширеніше інфекційне захворювання в світі, до якого сприйнятливі люди незалежно від віку, статі та соціального положення.

Симптоми застуди починаються поступово і поділяються на 2 типи – катаральний та інтоксикаційний.

Катаральний тип характеризується:

– сухістю, першінням та болем у горлі;

– кашлем, який на початку захворювання сухий, а пізніше може ставати вологим, іноді з виділенням жовтого (гнійного) харкотинням;

– закладеністю носа, чханням;

– зміною голосу;

– почервонінням кон’юнктиви, сльозотечею, іноді – світлобоязню.

Інтоксикаційний тип характеризується:

– підвищенням температури;

– ознобом;

– болем у суглобах і м’язах;

– у більш важких випадках – нудотою, блювотою і втратою свідомості.

Профілактика ГРВІ

Потрібно уникати скупчень людей з метою зменшення вірогідністі контактів із хворими людьми. Особливо це актуально під час сезонного захворювання на ГРВІ – з листопада по лютий.

Користуватися одноразовими масками, щоб захистити себе і оточуючих від зараження. Маска ефективна, якщо вона прикриває рот і ніс.  Маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи брудною.

Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викинути у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

Прикривати рот і ніс під час кашлю та чханні, щоб запобігти поширенню інфікованих краплин слизу, які є джерелом зараження.  Якщо ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання  як у помешканні, так і в робочих приміщеннях.

Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму.

Слідкувати за гігієною рук, оскільки – віруси та бактерії зберігаються в активному стані тривалий час. Необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

«Профілактика – методи попередження розвитку захворювання»

Фото-репортаж Софії Захарчук