Відбулася конференція «Актуальні питання внутрішньої медицини та ендокринології»

18 березня відбулася чергова науково-практична конференція «Актуальні питання внутрішньої медицини та ендокринології: на стиках проблем»

під егідою Чернівецької обласної організації «Асоціація терапевтів ім. В.Х. Василенка» за активного сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА та Буковинського державного медичного університету. В організації конференції взяли активну участь співробітники кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ.

Лікарі області заслухали доповіді, представлені на конференції. Серед доповідачів були науковці Буковини та гості з Києва. Професор Віктор Тащук розповів про сучасні лікувально-профілактичні підходи у веденні хворих з найпоширенішими аритміями. Доцент Інна Цьоха (м. Київ) висвітлила проблему хронічних порушень мозкового кровообігу у хворих терапевтичного профілю та основні принципи призначення вазотропних засобів у зазначеної категорії пацієнтів. Професор Наталія Пашковська представила доповідь про тиреоїдну та псевдотиреоїдну дисфункцію у клінічній практиці терапевтів та ендокринологів. Доктор медичних наук Світлана Коваленко-Ратушняк розповіла про особливості ведення хворих з негоспітальною пневмонією на тлі цукрового діабету. Темою доповіді доцента Катерини Ковтун (м. Київ) було диференційоване застосування метаболічних препаратів у терапевтичній та ендокринологічній практиці.

У роботі конференції взяли участь більше 200 медиків області різних терапевтичних спеціальностей, а також сімейні лікарі.