22 березня

Ластівка І.В.

День винахідника й раціоналізатора

П'ятниця, 17 вересня 2010 00:00

Щорічно, у третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника й раціоналізатора.

Одним з найважливіших напрямів державної політики у сфері інтелектуальної власності є ефективне використання досягнень творчих людей – учених, винахідників, новаторів – особистостей, здатних генерувати нові  ідеї та втілювати їх в реальні технології, нову продукцію. День винахідника й раціоналізатора поєднує людей різних професій і спеціальностей, але всі вони обов'язково наділені креативним мисленням, відчуттям нового, умінням розширити межі буденного.

У БДМУ створені сприятливі умови для науковців-винахідників щодо використання нових ідей та досягнень, спрямованих на створення конкурентоспроможної продукції в усіх сферах життєдіяльності. В університеті вироблена струнка система підготовки фахівців, що включає обов'язкове залучення майбутніх фахівців в галузі медицини та фармації  до науково-дослідної роботи з першого курсу. За шість років студент проходить всі етапи класичних наукових досліджень: підготовка літературного огляду, виконання патентно-інформаційних досліджень, експериментальні та клінічні дослідження тощо.

Потужний науковий потенціал винахідників БДМУ сформував інтелектуальний капітал нашого університету. З 1992 по 2006 роки співробітниками нашого університету було отримано більше 1200 охоронних документів виданих як на території України так і за її межами.

Розвитку винахідництва та раціоналізаторства сприяло створення 1 вересня 2002 року у Буковинському державному медичному університеті  сектору інноваційного розвитку, який очолює та координує інноваційну діяльність та сприяє високоефективній науково-дослідній роботі, інноваційному розвитку, отриманню конкурентоспроможної наукової продукції.

Кількість винахідників та раціоналізаторів невпинно зростає і станом на 2010 рік в БДМУ їх зареєстровано більше 400.

Завдяки винахідницькій діяльності Буковинський державний медичний університет займає високі позиції серед вищих медичних навчальних закладів України.  У 2005 - 2007 роках співробітниками було отримано 143 патенти та 263 раціоналізаторські пропозиції. Починаючи з 2008 року спостерігається позитивна динаміка у кількості отриманих охоронних документів: у 2008 - 68 патентів на корисну модель та 100 рацпропозицій, у 2009 році – 73 та 89 відповідно. За вісім місяців поточного року університетом отримано 32 патенти, 5 позитивних рішень, подано заявки на 29 патентів, отримано 88 рацпропозицій.

Найбільш активно займаються в цьому напрямку: кафедри анатомії людини; анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії; біологічної фізики та медичної інформатики, внутрішньої медицини; клінічної фармакології та професійних хвороб; онкології та радіології; педіатрії та дитячих інфекційних хвороб тощо.

Щирі вітання науковцям, новаторам, ентузіастам та побажання міцного здоров’я, оптимізму, творчого натхнення і нових звершень.