Проведено круглий стіл про захворювання щитоподібної залози

Кафедрою клінічної імунології, алергології та ендокринології 20 квітня був проведений круглий стіл

«Захворювання щитоподібної залози: сучасні підходи до діагностики, лікування та профілактики», присвячений 29-й річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Як відомо, одним з найбільш згубних наслідків аварії є вплив на ендокринну систему. Значне зростання захворюваності на рак щитоподібної залози після Чорнобильської катастрофи визнане головним медичним наслідком аварії на ЧАЕС. За офіційними статистичними даними первинна захворюваність на рак щитоподібної залози після Чорнобильської катастрофи в регіонах радіоактивного забруднення у 10 разів перевищує аналогічний показник на решті територій України.

У рамках круглого столу студенти 6-го курсу БДМУ виступили з доповідями, присвяченими найбільш актуальним проблемам сучасної тиреоїдології: «Наявність природного дефіциту мікронутрієнтів в Україні» (Безкровняк О.С.), «Структура патології щитоподібної залози в Україні» (Жалковська Ю.Б.), «Анатомо-фізіологічні особливості щитоподібної залози» (Заровецька Ю.М.), «Фізіологічна дія тиреоїдних гормонів» (Фещук О.М.), «Сучасні підходи до лабораторної діагностики щитоподібної залози» (Кулик О.В.), «Інструментальна діагностика тиреопатій різного генезу» (Кулик Ю.А.), «Йододефіцитні стани» (Ліпісівецька О.Л.), «Діагностика йодного дефіциту» (Ткач М.В.), «Профілактика йододефіцитних захворювань згідно сучасних настанов» (Мотало І.М.), «Стандарти надання медичної допомоги при виникненні радіаційних аварій» (Соколишин О.Д.), «Аварійна йодна профілактика  при загрозі або виникненні ядерного інциденту» (Юрина С.В.).

Представлені доповіді викликали великий інтерес і дискусію серед учасників та слухачів. Адже профілактика йододефіцитних захворювань, своєчасне виявлення захворювань щитоподібної залози та лікування є запорукою забезпечення здоров`я українців.