Дутчак В.Д.

Степан Н.А.

Актуальні питання невідкладної хірургії

Середа, 03 листопада 2010 00:00

28 жовтня 2010 р. під егідою Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України на базі Буковинського державного медичного університету розпочала роботу  науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання невідкладної хірургії».

Організатори: кафедра загальної хірургії Буковинського державного медичного університету спільно з ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії" НАМН України м.Харків, ГУОЗ Чернівецької облдержадміністрації, Асоціацією хірургів України.

Організаційний комітет конференції очолюють професор В.В. Бойко (Директор ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України»), професор Т.М. Бойчук (в.о.ректора БДМУ), член-кор. НАМН України, професор. П.Д. Фомін (Головний хірург МОЗ України).

Склад оргкомітету: професор В.К. Логачов, професор В.П. Польовий, доцент І.Д. Шкробанець, член-кор НАМН України, проф. В.І. Лупальцов, професор О.І. Міміношвілі, професор  М.Ю. Ничитайло, професор І.А. Тарабан, професор Є.М. Шепетько, професор І.Ю. Полянський, професор Р.І. Сидорчук , доцент А.В. Бочаров, ст.н.с. П.О. Шкарбан.

Учасників конференції вітатимуть високоповажні гості:

• Голова Чернівецької облдержадміністрації М.М. Папієв.
  • В.о. ректора Буковинського державного медичного університету, професор   Т.М.Бойчук.
  • Директор ДУ «ІЗНХ НАМН України» професор В.В. Бойко.
  • Начальник ГУОЗ Чернівецької облдержадміністрації, доцент І.Д. Шкробанець.
  • Начальник Чернівецького міськуправління охорони здоров’я В.І. Тарасюк.

Наукова програма конференції охоплює широке коло проблем невідкладної хірургії:

1. Політравма: поєднана, комбінована, множинна травма.
  2. Сепсис, гнійно-септичні ускладнення в невідкладній хірургії.
  3. Шлунково-кишкові кровотечі.
  4. Невідкладна порожнинна хірургія.
  5. Невідкладна ангіохірургія, гострі судинні катастрофи.
  6. Нове у фармакотерапії хірургічних захворювань.
  7. Нові технології в хірургії.

У роботі конференції беруть участь понад 300 науковців, практичних лікарів, лікарів-інтернів – фахівців з хірургії, травматології, інтенсивної терапії, урології та суміжних галузей медицини з понад 20 регіонів України, а також Молдови, Азербайджану, Росії та Білорусії.

На конференції будуть представлені 94 доповіді провідних вчених-хірургів, за результатами обговорення яких планується розробити рекомендації та прийняти резолюцію, що дозволить суттєво покращити результати лікування хірургічних хворих в майбутньому.

28-29 жовтня 2010 р. у Палаці «Академічному» під егідою Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання невідкладної хірургії».

З привітаннями учасників конференції виступили: в.о. ректора Буковинського державного медичного університету, професор Тарас Миколайович Бойчук, начальник Головного управління охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації, доцент Ігор Дмитрович Шкробанець, які зокрема зазначили, що проведення науково-практичної конференції "Актуальні питання невідкладної хірургії" сприятиме покращенню організації та здійснення невідкладної хірургічної допомоги шляхом поширення нових знань та сучасних досягнень хірургічної науки, обміну передовим досвідом серед хірургів, травматологів, урологів, анестезіологів та фахівців суміжних спеціальностей.

У роботі конференції прийняло участь понад 300 науковців, практичних лікарів, лікарів-інтернів, фахівців з хірургії, травматології, інтенсивної терапії, урології та суміжних галузей медицини з понад 20 регіонів України, а також Молдови, Азербайджану, Росії та Білорусії.

На конференції були представлені 94 доповіді провідних вчених-хірургів за результатами обговорення яких учасниками прийнято резолюцію, в якій зазначено надзвичайну  актуальність  проблеми  хірургічних захворювань, які потребують невідкладної спеціалізованої хірургічної допомоги. Було також визначено, що одним із шляхів подолання проблем надання невідкладної хірургічної допомоги є створення сучасних спеціалізованих регіональних центрів з надання кваліфікованої допомоги при ургентній хірургічній патології. Делегати зазначили, що доцільно запровадити щорічне стажування завідувачів профільних відділень та старших ординаторів районної ланки у сформованих центрах з метою вивчення та впровадження досвіду надання кваліфікованої допомоги пацієнтам.

Конференція відбулася конструктивно та стала корисною не тільки для науковців, але й для практичних лікарів. Ухвалено, що починаючи з 2010 року подібні наукові форуми слід зробити традиційними.

Учасники конференції мали змогу ознайомитись із здобутками практичних хірургів м. Чернівці та Хотинщини. Культурна програма включала тематичну екскурсію містом, відвідування історико-медичного музею університету, Національного історично-культурного комплексу-заповідника "Хотинська фортеця", а також чудовий концерт, підготовлений творчим колективом палацу "Академічний".