Відбувся Х психологічний інтенсив у Репужинцях

З 13 по 19 липня на базі відпочинку “Здоров’я” (с. Репужинці ) ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» проходив організований Медико-психологічним центром БДМУ психологічний інтенсив.

Мета заходу полягала в ознайомленні студентів спеціальності «Медична психологія», лікарів-психологів, практичних психологів, психотерапевтів, соціальних працівників та інших зацікавлених осіб із сучасними напрямками психологічного консультування і психотерапії.

Понад 100 учасників інтенсиву мали можливість попрацювати зі знаними фахівцями. Тренерами основних груп були:

Олена Попелюк – психотерапевт, супервізор, секція психодрами Української спілки психотерапевтів (Львів), Осипенко Вікторія – психолог-консультант, викладач кафедри психології та соціології Буковинського державного медичного університету (Чернівці) –  група психодрами;

Владислав Газолишин – психотерапевт, супервізор, голова секції груп Балінта Асоціації психотерапевтів та аналітиків України (Тернопіль), Ольга Юрценюк – доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Буковинського державного медичного університету (Чернівці) – група Балінта;

Оксана Пендерецька – психолог-консультант, викладач кафедри психології та соціології Буковинського державного медичного університету (Чернівці) – тренер ведучих процес-груп

Тетяна Тамакова – психолог-консультант, викладач кафедри загальної та медичної психології Національного медичного університету ім. О.Богомольця (Київ) – арт-терапія;

Лариса Дідковська – доцент кафедри психології Львівського національного університету ім. І.Франка, президент Української асоціації гештальт-терапії, супервізор (Львів) – тренінг «Терапевтичні ресурси стосунків між жінками та чоловіками»;

Ігор Слободянюк – доцент кафедри психодіагностики та клінічної психології Київського національного університету ім.Т.Шевченка, психотерапевт, супервізор, секція клієнт-центрованої терапії Української спілки психотерапевтів (Київ) – тренінг партнерських стосунків за Е.Медоусом;

Володимир Коростій – професор кафедри психіатрії, наркології, загальної та медичної психології Харківського Національного медичного університету (Харків) – психоедукація;

Андреас Герольд – фахівець з медичної психології та психотерапії, експерт другого рівня з методики TRE – вивільнення напруги та травми (Цюріх, Швейцарська конфедерація) – TRE – вивільнення напруги та травми.

Враховуючи зростання кількості звернень з приводу посттравматичних стресових розладів та інших негативних наслідків психотравмуючих подій останнього року значну увагу було приділено темі діагностики, корекції та лікування стресогенних розладів, наслідків травматизації тощо. Андреас Герольд познайомив учасників інтенсиву з методикою зняття посттравматичної м’язевої напруги із застосуваненям комплексу вправ TRE (вправи на подолання стресу та напруги). Професор Андрій Гаррієвіч Шевцов, завідувач кафедри ортопедагогіки та реабілітації Інституту корекційної педагогіки та психології  Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, прочитав лекцію на тему «Освітні основи реабілітології». Володимир Іванович Коростій, професор кафедри психіатрії, наркології, загальної та медичної психології Харківського Національного медичного університету  розглянув практичні питання психоосвітньої роботи з постраждалими під час воєнних дій та членами їхніх родин.

Учасники також мали можливість займатись самодослідженням та саморозвитком у групі психодрами, на тематичних тренінгах побудови партнерських стосунків, фахівці з досвідом роботи працювали в групі Балінта над попередженням професійного вигорання.

Були проведені різноманітні майстер-класи, тренінги та лекції, присвячені актуальним проблемам надання психологічної допомоги.