Кожокару В.І.

Хомко О.Й.

Всеукраїнський день бібліотек

П'ятниця, 01 жовтня 2010 00:00

Сьогодні, в часи розвинених інформаційних технологій та інтернету, уявити сучасний навчальний заклад без такого важливого підрозділу як бібліотека, все-таки неможливо.

Бібліотека як структурний підрозділ університету здійснює бібліотечно-інформаційну підтримку навчальної, наукової, освітньої, виховної діяльності університету; проведення науково-дослідницької роботи.

У 1944 році, коли на Буковині був організований Чернівецький державний медичний інститут, відразу виникла необхідність у створенні бібліотеки для викладачів та студентів. За період існування бібліотеки її фонд зріс більше, ніж у 100 разів, кількість читачів збільшилась майже у 20 разів. Загальна площа бібліотеки на сьогодні складає 1236 кв. м., на якій розміщені: відділ комплектування та наукової обробки літератури, довідково-бібліографічний відділ, відділ комп’ютеризації бібліотечних процесів, довідково-інформаційний читальний зал, читальний зал для професорсько-викладацького складу, читальний зал іноземної літератури, універсальний абонемент і читальний зал для студентів. Філії бібліотеки: абонемент навчальної літератури, універсальний абонемент для студентів, студентський читальний зал. До послуг користувачів бібліотеки Буковинського державного медичного університету надається бібліотечна версія електронного каталогу в авторській програмі «LIBER MEDIA», яка дає змогу повністю автоматизувати роботу бібліотеки і тим самим покращити обслуговування читачів та процеси роботи. На сьогодні електронний каталог включає в себе надходження до бібліотеки за 1999-2010 рр. (більше 300 тис. примірників). Бібліотека забезпечена комп’ютерною мережею на 20 місць із виходом в інтернет (присутня WEB - сторінка бібліотеки у підрозділах університету), 2 ксероксами, 11 принтерами. Постійне експонування нових надходжень у читальному залі для професорсько-викладацького складу, щомісячні огляди нової вітчизняної та іноземної літератури, які проводять співробітники бібліотеки в читальному залі для студентів, регулярне інформування кафедр про нові надходження україномовної, російськомовної та зарубіжної навчальної літератури, про останні світові досягнення медичної науки – все це є складовою незмінної успішної роботи колективу та сприяє кращому ознайомленню з фондами бібліотеки університету.

В 2008 році на базі бібліотеки БДМУ було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Медичні бібліотеки як соціально-інформаційні бази медичної науки та охорони здоров’я України», на якій були присутні 90 делегатів, в тому числі з Росії та Білорусії. З 2009 року бібліотека Буковинського державного медичного університету є членом методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Західного регіону. Відповідно до плану роботи об’єднання, у березні 2010 року на базі бібліотеки був проведений семінар «Бібліотеки вищих навчальних закладів – через традиції до інновації».

Для вдосконалення професійної майстерності та ознайомлення з новими формами роботи для всіх співробітників бібліотеки організована постійно діюча «Школа професійної майстерності».

Відповідно до Наказу Президента України від 14.05.1998 №471/98 було запроваджено Всеукраїнський день бібліотек, який святкують в Україні 30 вересня. Колектив бібліотеки Буковинського державного медичного університету відзначає це свято новими здобутками у різних напрямках бібліотечної діяльності.

За останні роки в колектив бібліотеки влилося багато молодих співробітників, які виявляють ентузіазм до бібліотечної справи, люблять свою роботу та своїм молодим запалом сприяють згуртованості всього колективу бібліотеки. Сумлінна праця співробітників бібліотеки була відзначена подяками в. о. ректора Буковинського державного медичного університету Бойчука Т.М.

Директор бібліотеки                                                                       В.І. Цимбал