Кожокару В.І.

Хомко О.Й.

Хрест Пантелеймона Цілителя

Понеділок, 31 серпня 2009 00:00

Уперше в історії України в сфері медицини з’явилася найвища відомча нагорода — нагрудний знак "Хрест Пантелеймона Цілителя", яка стане вагомим стимулом як для молодих, так і досвідчених медиків на шляху до досягнення великої мети – служінню людям.

Ця відзнака встановлена для нагородження громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, які сприяли розвитку галузі охорони здоров'я, зробили особисті вагомі внески у розвиток і зміцнення галузі, медичної науки, підготовку медичних кадрів, впровадження сучасних методів діагностики і лікування, а також за сумлінну працю, творчу ініціативу, професійну майстерність, активну санітарно-освітню та профілактичну роботу, доброчинну діяльність, інші здобутки на ниві охорони здоров’я населення.

Віднині щороку суспільство дізнаватиметься про найкращих синів і дочок, які стануть взірцем для наслідування та гордістю країни.

До Дня медичного працівника Міністерство охорони здоров’я України нагородило відомчою відзнакою “Хрест Пантелеймона Цілителя” п’ять видатних особистостей, які своєю сумлінною працею та милосердям здобули шану в суспільстві. Серед нагороджених:

Петро Дмитрович Фомін
Петро Дмитрович Фомін - видатний учений-хірург, який зробив надзвичайний внесок у наукову розробку нових методів діагностики і лікування у хірургії, особливо у галузі захворювань органів черевної порожнини. Петро Фомін розпочав свою медичну кар’єру під керівництвом прославленого вченого академіка А.Г.Савіних і продовжив у Національному медичному університеті пройшовши шлях від асистента до професора, завідувача кафедри хірургії.

Олена Михайлівна Лук'янова
Ім'я Олени Лук'янової широко відоме в Україні, країнах СНД і далекого зарубіжжя завдяки її дослідженням у галузі педіатрії. Її видатним внеском є фундаментальні праці з вивчення порушень обміну кальцію і вітаміну D у вагітних жінок і дітей. Зокрема, академік Лук'янова — засновник української наукової школи дитячої гастроентерології. Саме під її керівництвом вивчені захворювання органів травлення та печінки у дітей, удосконалені методи їх діагностики та лікування, розроблені ефективні схеми профілактики цих хвороб у дітей.

Людмила Вікторівна Гнатко
Людмила Гнатко усе своє життя присвятила найблагороднішій справі – акушерській практиці. Ще під час навчання в училищі вона активно займалася в науковому гуртку за фахом “Акушерство” та брала участь в студентських науково-практичних конференціях.

Настоятель Банченського Свято-Вознесенського монастиря Михайло Васильович Жар
Михайло Жар - найвідоміший багатодітний батько в Україні. У 1994 році заснував Банченський Свято-Вознесенський монастир, де згодом став настоятелем.

Микола Михайлович Амосов (посмертно)
Життя видатного лікаря Миколи Михайловича Амосова було повністю присвячене хірургії. Тисячі врятованих життів, талановиті учні, чисельні статті, книги, дисертації – це здобуток видатної особистості. Він не вірив у дива, але постійно творив їх. Микола Амосов вперше в світі запровадив антитромботичні протези клапанів серця. Вперше у СРСР створив кафедру торакальної хірургії і анестезіології при Київському інституті удосконалення лікарів. Вперше в Україні створив клініку серцевої хірургії.