Кожокару В.І.

Хомко О.Й.

13 листопада – Всесвітній день сліпих

Вівторок, 13 листопада 2012 00:00

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував в Парижі та Петербурзі декілька шкіл та підприємств для сліпих. На честь відомого науковця, в день його народження, у всьому світі відзначається День сліпих.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі налічують 37 мільйонів сліпих і 124 мільйони – із поганим зором. Щороку в Україні втрачають зір понад 10 тисяч громадян. Що 5 секунд у світі сліпне одна доросла людина і щохвилини — дитина. На щастя, сьогодні завдяки високому рівню офтальмологічної допомоги шанси відновити та покращити зір суттєво зросли,” – розповідає професор Ярослав Пенішкевич, завідувач кафедри офтальмології імені Б.Л. Радзіховського.

З нагоди Всесвітнього дня сліпих співробітниками кафедри офтальмології було проведено низку заходів. Зокрема працівники кафедри взяли участь у традиційних заходах в дитячому садочку дітей з ослабленим зором. Співробітники кафедри консультували і оглядали дітей з різноманітними видами офтальмологічної патології, а також дали рекомендації та ознайомили з заходами профілактики очних хвороб.

Для лікарів очного відділення та лікарів-інтернів було прочитано лекцію “Сучасні засоби корекції низького зору”. На базі оптики “Люксор” було проведено клінічну конференцію для лікарів очного відділення Обласної клінічної лікарні та лікарів-інтернів “Дитяча сліпота. Методи профілактики та лікування” та зачитано лекцію “Очний травматизм та його профілактика”. Також працівники кафедри долучилися до проведення Всесвітнього дня зору в колективі УТОС, де було представлено доповідь “Профілактика слабобачення та сліпоти при захворюваннях органу зору”.

Науковці кафедри на базі очного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні провели бесіду з пацієнтами очного відділення “ Сучасне лікування катаракти”, а 25 вересня  в очному відділенні було прооперовано сучасними методами (факоемульсифікація катаракти з імплантацією інтраокулярної лінзи) 15 пацієнтів з різними видами катаракт.