21 січня

Пилипчук А.Д.
Решетілова Н.Б.
Усата Г.М.

Інфекційні захворювання та імунологічні порушення в новонароджених

П'ятниця, 12 жовтня 2012 00:00

10-12 жовтня 2012 року у м.Ліссабон (Португалія) відбувся клінічний семінар «Infectious Diseases and Immunologic Disorders in the Newborn», у якому прийняли участь 73 медичних працівники з 20 країн Західної та Східної Європи, Ізраїлю та Австралії.

До складу делегації України увійшли: завідувач кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією Української медичної стоматологічної академії д.мед.н., професор, Похілько В.І. (м. Полтава); к.мед.н., асистент кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини Буковинського державного медичного університету Бабінцева А.Г. (м. Чернівці); завідувач відділення інтенсивної терапії Житомирського перинатального центру Лапоног С.П. (м.Житомир); завідувач відділення інтенсивної терапії Чернігівського пологового будинку Гошко О.І. (м.Чернігів), співробітник відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених та недоношених ІПАГ НАМН України Гончаренко Н.А. (м.Київ). Участь вітчизняних фахівців у міжнародному семінарі було організована правлінням Асоціації неонатологів України (президент – д.мед.н., професор Знаменська Т.К.).

Під час проведення семінару було представлено ряд клінічних лекцій спеціалістами зі Сполучних Штатів Америки щодо етіології, особливостей клінічної картини, лабораторної діагностики, профілактики та лікування новонароджених з інфекційними захворюваннями, у тому числі сепсисом. Особливу увагу було приділено на необхідність суворого дотримання техніки миття рук як медичним персоналом, так і батьками; проведення заходів інфекційного контролю в акушерських та неонатальних відділеннях. Окремо було звернено увагу щодо питань антибіотикотерапії при внутрішньолікарняних інфекціях, а також використанню протигрибкової терапії у новонароджених. Представлено сучасні наукові погляди щодо використання внутрішньовенних імуноглобулінів у неонатальному періоді та проведення специфічної вакцинації новонароджених дітей.

Участь у подібних науково-практичних семінарах для лікарів неонатологів України є дуже важливим кроком пізнання сучасних тенденцій надання допомоги новонародженим, дозволяє впроваджувати новітні технології діагностики та лікування, тим самим сприяти підвищенню ефективності неонатальної та перинатальної допомоги.