Сімейні лікарі провели науково-практичну конференцію

З метою безперервної медичної освіти сімейних лікарів,

підвищення їх професійного рівня та вдосконалення практичних навичок 30 березня кафедрою сімейної медицини Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» та Центром невідкладної неврології на базі ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги-Університетська лікарня» («ЛШМД-УЛ») за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено науково-практичну конференцію «Гостре порушення мозкового кровообігу у практиці сімейного лікаря: діагностика, невідкладна допомога, маршрут пацієнта. Первинна, вторинна профілактика інсультів».

З вітальним словом виступили Сидорчук Лариса Петрівна, д.мед.н., професор, завідувач кафедри сімейної медицини БДМУ, Крикливець Любов Григорівна, заступник начальника управління – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

Присутні на конференції сімейні лікарі, терапевти, невропатологи з великою цікавістю прослухали актуальні доповіді Вакарчук Анни Василівни, к.мед.н., завідувача Центру невідкладної неврології («Боротьба з інсультом: чи є світло в кінці тунелю?», «Сучасна стратегія лікування та вторинної профілактики інсультів»), Недокуса Олександра Васильовича, лікаря-невропатолога Центру невідкладної неврології («Порівняльний аналіз пацієнтів із різною ефективністю тромболітичної терапії (клінічні випадки)»), Сидорчук Лариси Петрівни, д.мед.н., професора, завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ («Фармакологічна корекція гемодинаміки у хворих високого ризику розвитку інсультів»), Каушанської Олени В’ячеславівни, к.мед.н., доцента кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ («Первинна профілактика ішемічного інсульту у хворого з фібриляцією передсердь у загальнолікарській практиці»), Дубець Наталії Дмитрівни, лікаря-невропатолога Центру невідкладної неврології («Катамнез хворих із прийомом НОАКів (клінічні випадки)»), Деркача Андрія Васильовича, лікаря-невропатолога Центру невідкладної неврології («Паталого-анатомічний розбір діагностично важкого випадку (клінічний випадок)»), Повшика Андрія Богдановича, лікаря-радіолога («Комп’ютерна томографія як невід’ємна складова у діагностиці захворювань головного мозку»).
У рамках конференції Охрімовським Андрієм Олександровичем, завідувачем відділення виїзної екстреної консультативної медичної допомоги, медицини катастроф цивільного захисту та навчально-тренувальної роботи Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Чернівці було проведено майстер-клас «Надання невідкладної допомоги у загально-лікарській практиці при мозковому інсульті: серцево-легенева та церебральна реанімація».