На кафедрі сімейної медицини провели круглий стіл до Дня української науки

До Дня української науки 12 травня

на кафедрі сімейної медицини проведено круглий стіл до Дня української науки та засідання секції загальної практики-сімейної медицини підсумкової науково-практичної конференції лікарів-інтернів Чернівецької області.

До наукової дискусії під час проведення круглого столу «Здобутки та досягнення вчених кафедри сімейної медицини у розвитку медичної науки» долучилися завідувач кафедри, професор Лариса Сидорчук, доценти Тетяна Казанцева, Сергій Іващук, Лариса Мельничук, Лівія Никифор, асистенти Аліна Соколенко, Маріанна Сем’янів. Всі присутні науковці надали інформацію про власний внесок до наукового доробку кафедри та окреслили перспективи подальшого творчого пошуку.

Лікарями-інтернами 2-го року навчання зі спеціальності «загальна практика-сімейна медицина» представлено 17 доповідей, присвячених різноманітним актуальним питанням сучасної медицини, зокрема:

– прогностичним критеріям зниження адаптаційно-резервних можливостей серцево-судинної системи у дітей; аналізу чинників ризику формування приглухуватості та глухоти у дітей; перебігу гіпоталамічного синдрому в підлітків Північної Буковини;

– особливостям лікування гіпертонічної хвороби у жінок у менопаузі;

– неалкогольній жировій хворобі печінки у хворих на артеріальну гіпертензію у практиці сімейного лікаря; системній запальній відповіді та ліпідному профілю у хворих на гострий панкреатит;

– лікуванню гострих синуситів у практиці сімейного лікаря;

– у порівняльному аспекті проведено аналіз доцільності призначення антигістамінних засобів для лікування ГРВІ.

Завідувач кафедри, професор Лариса Сидорчук підкреслила, що рівень виконання наукових робіт є досить високим, має прикладне значення для клінічної медицини, тематика НДР є актуальною, сучасною, охоплює різні напрямки діяльності сімейного лікаря. Окрім того, лікарі-інтерни проявили високий інтерес до конференції та професійний підхід до виконання наукових робіт, активно приймали участь у дискусіях і обговореннях доповідей.