У БДМУ провели День контролю артеріального тиску

Підвищення тиску на кожні 10 ммрт. ст.

збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 30%. У людей з підвищеним тиском у 7 разів частіше розвиваються порушення мозкового кровообігу(інсульти), в 4 рази частіше – ішемічна хвороба серця, вдвічі частіше – ураження судин ніг. Саме з вимірювання артеріального тиску потрібно починати пошук причини таких частих проявів дискомфорту,  як головний біль, слабкість, запаморочення.  У багатьох випадках за тиском потрібен постійний контроль, і вимірювання слід проводити по декілька разів на день.

У рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією у приміщенні Обласного клінічного кардіологічного диспансеру відбувся День контролю артеріального тиску. Всі бажаючі могли безкоштовно виміряти артеріальний тиск, дізнатись інформацію про профілактичні заходи щодо попередження артеріальної гіпертензії та отримати консультацію завідувача кафедри внутрішньої медицини ФР та СМ проф. Тащука В.К. і проф. Полянської О.С., доцента Іванчука П.Р. щодо запобігання виникнення артеріальної гіпертензії та правильного підбору антигіпертензивної терапії.

У день проведення акції з 10.00 до 12.00 працювали студенти, лікарі-інтерни, співробітники кафедри внутрішньої медицини ФР та СМ БДМУ  спільно з лікарями відділення гіпертонічної хвороби Чернівецького обласного клінічного кардіологічного диспансеру (головний лікар – І.О.Маковійчук).

В акції задіяно більше 90 громадян міста і області. Всім бажаючим були надані консультації лікарів, розповсюджені флаєри та листівки з рекомендаціями по лікуванню артеріальної гіпертензії.

Загалом, проведення таких заходів спонукає людей займатися профілактикою серцево-судинних захворювань та замислитися над доцільністю ведення здорового способу життя.