Співробітники БДМУ обговорювали особливості надання медичної допомоги пораненим

16-17 червня на базі ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України»

відбулася конференція «Особливості надання медичної допомоги пораненим на етапах медичної евакуації». Від БДМУ участь у конференції взяли Бiрюк Iгор Григорович, Циркот Iгор Михайлович, Мойсюк Володимир Денисович, Стефанчук Василь Iванович, Бендас Володимир Васильвич, Куковська Iрина Любомирiвна, Хащук Василь Сидорiйович, Паламарчук Дмитро Фiлiмонович, Юрчук Леонiд Павлович, Крупко Петро Володимирович.

Під час наукового форуму учасники обговорили питання, що стосуються сучасних підходів до лікувально-евакуаційного забезпечення в зоні бойових дій (досвід антитерористичної операції); оптимізації надання медичної допомоги пораненим на догоспітальному етапі; ролі тактичної медицини у зниженні санітарних втрат в умовах бойових дій; впровадження навчальної дисципліни «Медична допомога пораненим на догоспітальному для підготовки студентів за програмою офіцерів запасу.

Програма конференції включала пленарні засідання, майстер-класи, демографії сучасного навчального і лікувального обладнання для використання у навчальному процесі.

Також проведено цикл тематичного удосконалення для науково-педагогічних працівників «Методика викладання військової підготовки громадян України» за розділами:

1. Загальна військова підготовка і загальна тактика.

2. Організація медичного забезпечення військ.

3. Токсикологія, радіологія і медичний захист.

4. Медична допомога пораненим на догоспітальному етапі.