Студенти дискутували на тему правової захищеності ВІЛ-інфікованих

У рамках роботи клубу Docudays UA,

що діє при Чернівецькій обласній науковій бібіліотеці ім. М. Івасюка, відбувся перегляд документального фільму «Грішна хвороба» (режисер Ян Яап Кейпер, Нідерланди).Фільм розповідає про 31-річну вагітну росіянку Сашу Волгіну – ВІЛ-позитивну.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 33,4 мільйона жителів нашої планети заражені СНІДом, окрім того, приблизно 2,7 мільйона чоловік заражаються смертоносним вірусом щорічно; слід зазначити, що саме СНІД – головна причина смерті жінок, що знаходяться в репродуктивному віці. На сьогодні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) характеризують ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в світі як пандемію, що має катастрофічні демографічні наслідки для всіх країн.

Нашій державі в цьому процесі належить сумне лідерство – 5 місце в світі за темпами розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу. Проте медикаментів постійно бракує, уряд не фінансує профілактику СНІДу, а наркомани стрімко криміналізуються.

Героїня фільму Саша очолює групу активістів, котрі намагаються зарадити цій ситуації. Режисер Ян Яап Кейпер слідує за нею в її щоденній боротьбі за виживання.

У перегляді та обговоренні фільму взяли участь студенти 4 курсу 30 групи (куратор доцент Безрук Тетяна) та 18 групи (куратор асистент Кулачек Вероніка).

Головна героїня фільму викликала неоднозначну реакцію у глядачів. Студенти активно дискутували на тему правової захищеності ВІЛ-інфікованих, порушення прав та дискримінації меншин цієї категорії, недотримання прав свободи слова та думки та важливість соціального захисту ВІЛ-інфікованих.