Студенти БДМУ розповідали чернівчанкам про ранню діагностику раку молочної залози

20 жовтня студенти Буковинського державного медичного університету за підтримки UMSA провели акцію до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози.

У проведенні акції взяли активну участь студентка медичного факультету №1 голова локального комітету SCOPH UMSA Уляна Тимків, студентка медичного факультету №2 голова відділу PR/Social Media UMSA Світлана Чобанюк, члени локального комітету: Лілія Артюхова, Інна Рихло, Тарас Соколов, Єгор Пастухов, Роман Огороднік, Тетяна Мирончук, Богдан Наталія, Ганчук Ірина, а також головний куратор медичного факультету №1 Оксана Оліник.

Як і в усьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає – в середньому на 1-2% за рік, у структурі онкопатології жінок рак молочної залози займає одне з перших місць. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і щогодини від нього вмирає одна жінка. Щороку це захворювання забирає життя майже 7,5 тис. жінок по всій Україні.

Для профілактики раку грудей необхідно дотримуватися кількох елементарних правил:

щомісяця самостійно обстежувати груди. Робити це потрібно в період до 10-12 дня менструального циклу. Або в один і той самий день щомісячно в період менопаузи;

звертати увагу на появу ущільнень, швидку зміну розмірів однієї із залоз, набряк, виділення із сосків, збільшення пахових лімфовузлів. За наявності хоча б одного симптому необхідно терміново звернутися до лікаря-мамолога;

щорічно проходити плановий огляд у лікаря-мамолога. Жінкам до 40 років у рамках такого обстеження треба робити УЗД молочних залоз, а після 40 – мамографію.

Самообстеження та візит до лікаря не заберуть багато вашого часу, але дадуть впевненість у завтрашньому дні. Адже профілактичні обстеження рятують життя. Слід пам’ятати, що діагноз рак молочної залози не є вироком. Як свідчить статистика, виліковуються 95% жінок, у яких захворювання виявлено на І стадії, 80% – на ІІ, 50% – із третьою стадією захворювання.

Фоторепортаж Софія Балашова