БДМУ обрано контактним пунктом рамкової програми ЄС «Горизонт 2020»

БДМУ затверджений регіональним контактним пунктом рамкової програми ЄС «Горизонт 2020» за тематичним напрямом: здоров’я, демографічні зміни та благополуччя.

На базі Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» Наказом Міністерства освіти і науки України №1068 від 02.09.2016 р. затверджений регіональний контактний пункт рамкової програми ЄС «Горизонт 2020» за тематичним напрямом: здоров’я, демографічні зміни та благополуччя (Health, demographic change and wellbeing), керівником якого призначено доцента кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Тетяну Білоус.

«Горизонт 2020» – нова і найбільша програма Європейського Союзу з досліджень та інновацій, що триватиме з 2014 по 2020 роки, а її бюджет складає близько 80 мільярдів євро в додаток до залучених приватних інвестицій.

Основні завдання контактного пункту

інформування щодо програм ЄС у галузі досліджень та інновацій, у тому числі щодо поточних та наступних конкурсів, умов участі, а також можливостей та умов подачі пропозицій;

надання консультаційної допомоги щодо пошуку партнерів, вибору варіантів фінансування, організації належного управління, правових та фінансових аспектів;

здійснення моніторингу участі українських представників у програмі «Горизонт 2020» та інших європейських програмах;

здійснення підготовки для надання органам державної влади аналітичних довідок та пропозицій з питань участі в європейських науково-технічних програмах і програмах у галузі досліджень й інновацій.

«Горизонт 2020» – це засіб для стимулювання економічного зростання, а її заходи і програми руйнування бар’єрів та створення справжнього єдиного ринку знань, наукових досліджень та інновацій.

Для участі у програмі «Горизонт 2020» необхідно, щоб виконувались наступні мінімальні умови:

у проекті повинні брати участь не менше трьох незалежних юридичних осіб (наприклад, університетів із країн-учасниць ЄС або з асоційованої з ЄС країни – як Україна), які подали конкурентно-спроможні заявки на оголошені конкурси та відібралися для фінансування від ЄС.

Саме такі дослідження – це інвестиція в наше майбутнє, тому воно має стати основою для Європейського плану розумного та стійкого зростання завдяки акценту на передовій науці, лідерству у промисловості та вирішенні соціальних завдань, причому програма спрямована на те, щоб показати, що бар’єри для інновацій можуть бути усунені, а приватний і державний сектор можуть ефективно співпрацювати завдяки об’єднанню досліджень та інновацій.