Студенти БДМУ провели дебати щодо вільного доступу до інформації

15 листопада відбулося чергове змагання англомовного студентського Інтелектуального клубу Студентського наукового товариства БДМУ.

Засідання були присвячене Всесвітньому дню науки «Інформація та людство – хто ким володіє?».

Ритм нашої сучасності супроводжується величезним потоком інформації, що стала надзвичайно доступною завдяки інтернет-технологіям. Проте, у кожної медалі є дві сторони. До позитиву можна віднести можливість дистанційної та самостійної освіти, що сприяє розвитку науки; поширення мережі персональних та бізнесових контактів; гласність та прозорість політичних процесів, що сприяють становленню демократичного суспільства. Негативом є поширення інформації низької якості (спам), соціальна інженерія (інтернет-шахрайство), маніпуляції масовою свідомістю, прокрастинація та інтернет-залежність.

Дискутабельним залишається питання авторського права, захисту персональних даних, піару та реклами.

Результати змагання оцінювало журі у складі професора Руслана Сидорчука, доцента Олени Тюлєнєвої, асистентів Наталії Сливки, Юлії Карвацької, Олександра Петришена.

Переможцем була визнана команда «Access Denied» «Доступ заборонено» (Файсал Абделрахман, Заяць Валерій, Вема Хіманшу, Делетсу Берлінда, Вотей Емануела), що виступала проти вільного та необмеженого доступу до інформації. Команда «Access granted» «Доступ дозволено» (Полюхович Любов, Абдулхамід Машкур, Бенівал Гунгіт, Шарма Аакріті, Кумарі Аканкша) відстоювала позитивні сторони вільного доступу до інформації.

Незрівнянними ведучими заходу були студенти Абоагіе Ел-Шаддай та Букман Еко, які привнесли естетичного колориту своїми національними костюмами.

Результати Дебатів підсумував Руслан Сидорчук, зазначивши, що інформація – це потужний інструмент людської взаємодії ,яка повинна чітко регламентуватися, аби уникнути негативних наслідків. Також голова журі підкреслив, що участь у заходах такого формату сприяє саморозвитку студентів та надає їм неоціненного досвіду, незалежно від перемоги чи програшу.

Інтелектуальний англомовний клуб «Debates Competition Club» Студентського наукового товариства став платформою для співпраці студентів практично з усіх факультетів та різних курсів Буковинського державного медичного університету, котрі після спільної роботи стають щирими друзями.