• Українська
  • English
Студенти БДМУ розповіли чернівчанам як уберегтись від ГРВІ
Студенти БДМУ розповіли чернівчанам як уберегтись від ГРВІ

Студенти БДМУ розповіли чернівчанам як уберегтись від ГРВІ

15 листопада студенти медичного факультету №1 провели просвітницьку акцію «Профілактика ГРВІ».

 

Під час акції студенти-медики розповсюджували серед чернівчан та гостей міста інформаційні листівки щодо профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій. Також студенти роздавали перехожим яблука, цибулю та часник – як природні засоби профілактики ГРВІ.

«З настанням холодів в осінньо-зимовий період традиційно зростає кількість хворих з ГРВІ. Всьому вина – сезонне зниження імунітету та неготовність до передчасних холодів. Правильна профілактика застуди допоможе вам не потрапити в число тих людей, кому потрібне лікування,» – розповідають організатори акції, асистент кафедри фтизіатрії і пульмонології Інга Єременчук та помічник ректора з іміджевої політики БДМУ професор Алла Борисюк.

Чому ми хворіємо під час холодів?

Люди хворіють на застуду в будь-який час року, але пік ГРВІ припадає на осінньо-зимовий період. Під час зниження та перепаду температури на вулиці наш імунітет піддається додатковим випробуванням. Перше з них – це переохолодження організму. Одяглися не по погоді, промочили ноги під дощем – організм відреагує зниженням імунітету.

Після закінчення літньої відпустки, та ще на тлі скорочення світлового дня і негоди, багато людей скаржаться на стреси, перевтому, недосипання, дратівливість. Ці фактори також сприяють зниженню імунітету. У таких умовах вірусам легко проникнути в організм.

Гострі респіраторні вірусні інфекції – найпоширеніше інфекційне захворювання в світі, до якого сприйнятливі люди незалежно від віку, статі та соціального положення.

Симптоми застуди починаються поступово і поділяються на 2 типи – катаральний та інтоксикаційний.

Катаральний тип характеризується:

сухістю, першінням та болем у горлі;

кашлем, який на початку захворювання сухий, а пізніше може ставати вологим, іноді з виділенням жовтого (гнійного) харкотинням;

закладеністю носа, чханням;

зміною голосу;

почервонінням кон’юнктиви, сльозотечею, іноді – світлобоязню.

Інтоксикаційний тип характеризується:

підвищенням температури;

ознобом;

болем у суглобах і м’язах;

у більш важких випадках – нудотою, блювотою і втратою свідомості.

Профілактика ГРВІ

Потрібно уникати скупчень людей з метою зменшення вірогідністі контактів із хворими людьми.

Користуватися одноразовими масками, щоб захистити себе і оточуючих від зараження. Маска ефективна, якщо вона прикриває рот і ніс.

Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викинути у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

Прикривати рот і ніс під час кашлю та чханні, щоб запобігти поширенню інфікованих краплин слизу, які є джерелом зараження. Якщо ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання як у помешканні, так і в робочих приміщеннях.

Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму.

Слідкувати за гігієною рук, оскільки – віруси та бактерії зберігаються в активному стані тривалий час. Необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

Таким чином, кращий спосіб профілактики застуди – це уникнення факторів, які викликають зниження імунітету.

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати