Не дай СНІДу шанс

Викладачі кафедри мікробіології та вірусології провели низку заходів до Дня боротьби зі СНІДом.

Студенти університету відвідали Центр СНІДу

За ініціативи та координації асистента кафедри мікробіології та вірусології Олесі Гаврилюк для студентів медичного факультету №4, 4 групи спеціальності «Педіатрія» було проведено екскурсію до Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (Центру СНІДу).

Екскурсію в центрі СНІДу проводила завідувач лабораторії Центру СНІДу Мудряк Анна та лікар-інфекціоніст Мочульська Валентина. Під час екскурсії студенти були ознайомлені з лабораторію, яка складається з 6 кімнат: кімната де сортують, маркують матеріал і заповнюють бланки, кімната, де безпосередньо проводять дослідження за допомогою ІФА та імуноблотингу, кімната де розташований автоматичний геманалізатор і, де проводять розгорнутий аналіз крові хворим, кімната, де розташований біохімічний автоматичний аналізатор, кімната де проводять дослідження на опортуністичні інфекції, TORCH інфекції, гепати В, С. У центрі також знаходяться кабінети психолога, кімната довіри, лікаря-інфекціоніста.

Лікар-інфекціоніст Мочульська Валентина розповіла, що з часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1994 році і до 01.12.16 р. включно, в Чернівецькій області офіційно зареєстровано 1 615 (станом на 01.11.2016 по Україні – 293 739) випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 464 (станом на 01.11.2016 по Україні – 90 833) випадків захворювання на СНІД, 190 (станом на 01.11.2016 по Україні – 40 816) випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом, 355 дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими жінками.

Сьогодні Чернівецька область належить до регіонів з низьким рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію та низьким рівнем смертності, від захворювань, зумовлених СНІДом.

В 2016 році (за 11 місяців) під медичний нагляд взято 90 (21 – діти з діагнозом z-20.6) нових випадків ВІЛ. В минулому році цей показник був 89. За 11 місяців 2016 року померло 28 ВІЛ-інфікованих людей, з них 14 – від СНІДу (з причин безпосередньо пов’язаних з ВІЛ-інфекцією) та від поєднаної патології ВІЛ/ТБ померли 9 людей, що ще раз підтверджує той факт, що на сьогодні основна причина смерті від СНІДу – туберкульоз. Тому, вчасна діагностика, лікування та профілактика туберкульозу у ВІЛ-інфікованих є пріоритетним напрямом при диспансеризації.

Круглий стіл з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Україна залишається в категорії країн з концентрованою стадією епідемії ВІЛ-інфекції, що зосереджнена серед окремихгруп населення високого ризику інфікування ВІЛ. Сьогодні епідемічні ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні знову характеризується зростанням кількості зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в більшості регіонах України.

1 грудня 2016р. з нагоди відзначення  Всесвітнього дня боротьби зі СНІД на кафедрі мікробіології та вірусології було проведено круглий стіл з обговорення актуальних питань цієї теми.

Студенти Кріль Павло, Закутній Олег (21 групи, МФ№2, 3 курс), Білал Хусейн Махмуд Аль-Хатіб (34гр., МФ№3, 3 курс) розповіли про історію вивчення вірусу імунодефіциту людини.

Гуменяк Ольга та Пінкасович Сандра (21 групи, МФ№2, 3 курс) презентували доповідь про епідеміологію ВІЛ-інфекції. Розповіли про поширеність СНІД у світі, вказали на основні шляхи предачі інфекції та ризики інфікування при різного роду контактах з інфікованою людиною чи  інфікованим матеріалом.

Рашад Мохаммад Абу-Захід (34гр. МФ№3, 3 курс) розгорнуто висвітлив проблеми профілактики ВІЛ. Фестрига Христина (7 гр. МФ№2, 3 курс) акцентувала увагу на важливості і формах запобігання ВІЛ нфекції серед молоді.

Цікаву презентацію  про діагностику ВІЛ-інфекції підготували студентки 6 групи, МФ№1, 3 курсу Георгіян Олена та Гілюк Оксана. Вони відмітили переваги окремих методів діагностики, вказали основні маркери інфекції та проблеми діагностики.

Притулка Інесса, Палига Христина, Юзифишин Володимир (16гр. МФ№2, 3 курс) свою цікаву доповідь про клінічні симптоми захворювання доповнили чудовою презентацією та відеороликом.

Поділилися зібраним матеріалом, вдало оформленими у презентації, щодо робіт вчених по створенню вакцини проти ВІЛ студенти Ходинський Володимир, Породко Ольга, Каізер Андрій з 22гр. МФ№2, 3 курсу.

Про поширеність ВІЛ інфекції в Україні та Чернівецькій області підготуквали інформацію студенти 29гр. МФ№2, 3 курсу Гринчук Федір та Щербина Валерія.

Цікаво було дізнатися про проблеми ВІЛ інфекції на Африканському континентів та зокрема у Гані, про що гарно підготували презентацію студенти 43гр МФ.№3, 3 курс та доповіла Азаре Нана Адокор.

Студентами Худик Романією (29гр. МФ№2, 3курс) та Рудяк Яною (16гр.МФ№2, 3 курс) виготовлена змістовна стінгазета.

Завідувач кафедри, професор Святослав Дейнека представив 10 теорій походження вірусу імунодефіциту людини. Розглянув «за» і «проти» кожної з них.

Доцент кафедри Олена Бліндер розповіла про описані в літературі унікальні випадки функціонального виліковування від цієї інфекції та випадки тривалої ремісії у інфікованих ВІЛ.

Асистент кафедри Валентина Богданівна Попович розповіла про просвітницьку акцію для населення міста «Не дай СНІДу шанс», проведену 1 грудня студентами 29 групи МФ№2.