Студенти БДМУ вчили школярів надавати долікарську допомогу

3 лютого студенти медичного факультету №1 організували волонтерську акцію «Серцево-легенева реанімація» для школярів 10-го класу Чернівецької ЗОШ №1.

Головна мета акції – ознайомлення школярів та вчителів з основними правилами, принципами та методами надання першої долікарської допомоги.

Головний куратор факультету Оксана Оліник провела профорієнтаційну роботу, ознайомила школярів з діяльністю ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» та запросила на Дні відкритих дверей, а також розповіла про актуальність першої долікарської допомоги.

Студенти 6-го курсу медичного факультету №1 Віктор Романчук, Дмитро Печеряга та Михайло Продан розповіли, хто може надавати допомогу, які можуть трапитися ситуації та як потрібно надати першу долікарську допомогу для того, щоб врятувати людині життя.

Розповідь супроводжувалася мультимедійною презентацією з різноманітними фото, анімаціями та відео. Після чого студенти практично показали, як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію.

Ще більше зацікавила учнів можливість самостійно зробити це на фантомі. Всі учні спробували провести непрямий масаж серця і багатьом вдалося правильно виконати реанімаційні заходи, що фіксувалося загоранням лампочок на фантомі. До практики також долучилася вчитель біології Тетяна Кульчицька. Сподіваємося, що здобуті знання допоможуть почуватись впевненіше в непередбачуваних життєвих ситуаціях всім, хто прослухав лекції.

Окрему подяку організатори висловлюють співробітникам кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ за підтримку та допомогу в подібних акціях.