Студенти БДМУ долучилися до Всесвітньої акції «LOTS OF SOCKS»

21 березня відзначається Міжнародний день людини із синдромом Дауна. Ця дата була визначена вперше у 2006 році і є символічною: 21-ий день третього місяця , оскільки синдром Дауна – це трисомія по 21-ій хромосомі.

З нагоди цього дня студенти IV курсу 5-ої групи медичного факультету №1 з куратором групи Олександром Буряком та головним куратором факультету Оліник Оксаною провели просвітницьку акцію в парку ім. Т.Г.Шевченка під назвою «LOTS OF SOCKS», яка ініційована міжнародною організацією Down Syndrome International.

Під час акції студенти роздавали людям інформаційні листівки з короткими відомостями про синдром Дауна та розповідали про те, як важливо допомагати таким дітям.

Адже головна небезпека для людей з особливими потребами – нье проблеми зі здоров’ям, а забобони оточуючих. Саме вони створюють бар’єри, перешкоджають людям (дітям і дорослим) з синдромом Дауна отримувати необхідну підтримку.

Люди із зайвою хромосомою здатні розвиватися і творити – їм потрібно тільки трохи більше допомоги, уваги і розуміння з боку сім’ї та суспільства.

Активісти вдягнули непарні яскраві шкарпетки, як символ додаткової хромосоми і, таким чином, проявили толерантність та підтримку людям із цим генетичним синдромом. Перехожі звертали увагу на студентів, тому вони змогли відчути, як це бути особливим, не таким як усі.

З кожним роком до акції «LOTS OF SOCKS» долучається все більше і більше людей. В БДМУ ця акція проводилась вперше, але не востаннє, стверджують організатори Оскільки хто, як не студенти-медики, розуміють всю серйозність і необхідність підтримки діток із синдромом Дауна?