• Українська
  • English
Клінічні ординатори БДМУ обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна
Клінічні ординатори БДМУ обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна

Клінічні ординатори БДМУ обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна

Синдром Дауна – найпоширеніша генетична аномалія. За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна.

 

Ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров’я або способу життя його батьків. Всі вони можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки.

З метою відзначення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна співробітники кафедри педіатрії та медичної генетики провели Круглий стіл. До уваги студентів, клінічних ординаторів з різних спеціальностей  та викладачів була представлена презентація «Синдром Дауна: діагностика, медичний супровід та реабілітація в Україні».

Клінічні ординатори з різних спеціальностей обговорили медичні проблеми дітей із синдромом Дауна.

Учасники Круглого столу впевнені, що підвищення фаховості лікарів, наявність клінічного протоколу щодо медичного супроводу людей із синдромом Дауна та широка інформаційна кампанія допоможуть підвищити якість медичної допомоги для людей із синдромом Дауна та зменшити кількість відмов від новонароджених дітей з генетичними аномаліями. Дотримання медичного протоколу сприятиме зниженню ступеня інвалідизації та підвищить працездатність серед дорослих з синдромом Дауна.

У ході Круглого столу лікарі обговорили низку питань: удосконалення післядипломної освіти лікарів України щодо синдрому Дауна; результати анкетування батьків щодо повідомлення їм діагнозу «Синдром Дауна» та надання подальших рекомендацій від лікарів; завдання лікаря загальної практики-сімейної медицини у медичному супроводі дитини з синдромом Дауна в перші роки життя; вроджені вади серця у дітей з синдромом Дауна; неврологічні проблеми у дітей з синдромом Дауна перших років життя; міжнародний досвід медичного супроводу дитини з синдромом Дауна та інші. Фахівці наголосили на важливості ранньої діагностики захворювання до 1-го року життя як задатку до повноцінного лікування, а отже, збереження можливості повноцінних життєвих функцій та ефективної подальшої соціалізації хворих із синдромом Дауна.

Інформацію підготувала доцент кафедри педіатрії та медичної генетики Ластівка І.В.

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати