11 лютого відзначають Всесвітній день хворого

Відзначення цього дня покликане привернути увагу людей до проблем, з якими стикаються хворі люди по всій планеті.

Цей день є свідченням підтримки суспільством людей, здоров’я яких було порушено через різні недуги, і є вагомим соціальним кроком до об’єднання людей навколо проблем оздоровлення населення планети, адже чи то хворіємо ми самі, чи доглядаємо за хворими, обравши для себе професію медика, – ми розуміємо, наскільки важлива місія покладена на персонал закладів охорони здоров’я.

Поділяючи глибоку небайдужість з людьми, хто з тих чи інших причин недуги потребує медичної допомоги, а також з метою зміцнення позитивного ставлення співробітників медичних установ, які займаються забезпеченням такої допомоги, співробітниками кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету було проведено ряд заходів.

Доцент Антоніна Піддубна розповіла студентам 26 групи 4 курсу про важливість впровадження у медичну практику нових методів діагностики та лікування захворювань, адже попередження хвороби – першочергове завдання медика.

Проведена бесіда співробітників кафедри з пацієнтами Чернівецького обласного ендокринологічного центру щодо важливості адекватного контролю цукрового діабету, покликана привернути увагу пацієнтів до необхідності модифікації способу життя за наявності цієї недуги, переросла у повноцінний діалог, що надзвичайно важливо у стосунках “лікар – пацієнт”. Крім того студентами цієї ж групи було розповсюджено інформаційні листівки серед чернівчан з інформацією про ранню діагностику цукрового діабету.