В БДМУ розпочала роботу конференція з перинатальної медицини

21 лютого на базі БДМУ розпочала свою роботу науково-практична конференція з міжнародною участю «Перинатальна медицина в Україні: проблеми, досягнення, пріоритети».

Форум присвячений пам’яті вчителя – професора Михайленка Омеляна Трохимовича. Організаторами заходу стали: Вищий державний навчальний заклад МОЗ України «Буковинський державний медичний університет»; ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України»; ВГО «Асоціація неонатологів України»; Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

З вітальною промовою до присутніх звернулися ректор Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н., професор Бойчук Т.М., чл.-кор. НАМН України, голова виконавчого комітету ГО «Асоціації акушерів-гінекологів України» д.мед.н., професор Камінський В.В., президент ГО «Асоціація неонатологів України» д.мед.н., професор Знаменська Т.К., завідувач науковим відділом акушерства Публічної медико-санітарної установи Інституту Матері і Дитини (м. Кишинів, Республіка Молдова) доцент Петров В.Н. і директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації професор Андрієць О.А.

Основна мета науково-практичної конференції

підвищення якості та ефективності акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги з метою зниження показників материнської та перинатальної захворюваності та смертності на Буковині та, в цілому, в Україні шляхом удосконалення системи медичного супроводу вагітних і новонароджених, підвищення якості надання висококваліфікованої акушерсько-гінекологічної допомоги на етапі прегравідарної підготовки, а також в перинатальному періоді у жінок групи ризику та новонародженим дітям, а також удосконалення підготовки фахівців у галузі акушерства, гінекології та неонатології на рівні до- та післядипломної освіти  в рамках міждисциплінарної інтеграції, з впровадженням у освітній процес сучасних інноваційних технологій.

У рамках конференції розглядаються наступні актуальні питання сучасної перинатології:

• Збереження та відновлення репродуктивного здоров’я – як засіб профілактики перинатальних ускладнень.
  • Прегравідарна підготовка – як безальтернативний метод зниження перинатальної захворюваності і смертності.
  • Проблеми антенатальної охорони плода, пренатальна діагностика спадкової та вродженої патології плода.
  • Невиношування вагітності. Проблеми ранніх передчасних пологів.
  • Вагітність, внаслідок застосування допоміжних репродуктивних технологій.
  • Корекція екстрагенітальних захворювань та акушерської патології, як фактор зниження перинатальної смертності.
  • Актуальні питання надання медичної допомоги новонародженим.
  • Питання неонатології та неонатальної хірургії в рамках міждисциплінарної інтеграції.

У роботі конференції беруть участь провідні закордонні та вітчизняні науковці, почесні гості, зокрема

1. акушери-гінекологи та неонатологи Публічного медико-санітарного закладу Інституту Матері і Дитини (Кишинів, Республіка Молдова).
  2. науковці ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», ДУ «Інституту спадкової патології Національної академії медичних наук України»
  3. науковці 14 Вищих медичних (класичних) закладів освіти: Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет» (м. Чернівці). Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова (м. Вінниця). Івано-Франківський національний медичний університет (м. Івано-Франківськ). Запорізький державний медичний університет (м. Запоріжжя). Запорізька медична академія післядипломної освіти (м. Запоріжжя). Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького (м. Львів). Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця (м. Київ). Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика (м. Київ). Одеський національний медичний університет (м. Одеса). Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського (м. Тернопіль). Харківський національний медичний університет (м. Харків). Харківська медична академія післядипломної освіти (м. Харків). ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» (м. Дніпро). Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія» (м. Полтава).
  4. фахівці з організації та управління охорони здоров’я в м. Чернівці та Чернівецькій області, близько 300 лікарів акушерів-гінекологів, неонатологів, медичних генетиків, дитячих хірургів, спеціалісти суміжних спеціальностей (сімейні лікарі, терапевти тощо).

У роботі конференції беруть участь більше 50 професорів, проводиться 7 секційних засідань, а також проблеми, досягнення, приорітети перинатальної медицини в Україні представлені у одноіменному секційному засіданні у режимі on-line.

Матеріал підготувала: завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ професор Кравченко О.В.