Викладачі та студенти БДМУ відзначили День Соборності України

З нагоди Дня Соборності України у Чернівцях провели урочисті заходи, участь в яких взяли колектив і студенти Буковинського державного медичного університету.

21 січня у Чернівецькій обласній філармонії відбулися урочисті збори та святковий концерт. Привітали чернівчан з державним заступник голови апарату обласної державної адміністрації Олександр Шкурідін, голова обласної ради Михайло Гайничеру та секретар Чернівецької міської ради Ярослав Кушнірик.

22 січня викладачі та студенти БДМУ взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Тараса Шевченка на Центральній площі місті та приєдналися до Живого Ланцюга Єднання, долучитися до якого зголосилися громади понад 100 міст, селищ та сіл України.

День Соборності України – державне свято, яке відзначається щороку 22 січня та приурочене проголошенню Акту злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки у 1919 р. У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулася на рік раніше – 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 р. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. Акт Злуки опирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, а в наступні десятиліття залишалася об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей всіх течій національно-визвольного руху. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі. Об’єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного збирання територій в єдиній суверенній державі.