Науковці БДМУ прочитали просвітницьку лекцію для учнів

З нагоди всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня, асистенти кафедри фтизіатрії та пульмонології Буковинського державного медичного університету Інга Єременчук та Олена Підвербецька прочитали просвітницькі лекції

для учнів 10-11 класів гімназій № 2 та №4 м. Чернівці. З вітальним словом виступила помічник ректора з іміджевої політики, професор Алла Борисюк. Студенти 4 курсу Анастасія Пужанська та Валентина Шершньова прочитали лекції на тему «Туберкульз – ворог, який поруч». Також учням було продемонстровано відеофільм про історію розвитку туберкульозу та методи боротьби з недугою.

Організатори акції роздали учням та вчителям інформаційні листівки про туберкульоз, шляхи інфікування, методи діагностики та профілактики, а також куди потрібно звертатися за консультацією і отриманням спеціалізованої допомоги.

Туберкульоз ВИЛІКОВНИЙ при ранньому виявленні та адекватному лікуванні!

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається збудником мікобактерією туберкульозу та уражає переважно органи дихання, рідше – інші органи та системи.

Туберкульоз супроводжує людство протягом усього часу його існування і є важливою медичною та соціальною проблемою не тільки в Україні, а й у світі в цілому.

Зараз у світі приблизно 15 млн. хворих на туберкульоз, з них 11 млн. – люди працездатного віку. В Україні щорічно у середньому діагностується біля 30000 хворих на туберкульоз, ще стільки ж є хворими, але не знають про свій діагноз. Приблизно третина населення нашої планети інфікована мікобактерією туберкульозу. Інфіковано від 90% до 100% дорослого населення, проте хворіють лише 5-10% інфікованих осіб при наявності факторів ризику, які сприяють зниженню захисних сил організму:

1. Паління

2. Вживання слабоалкогольних чи алкогольних напоїв

3. Часті простудні захворювання

4. Погане харчування

5. Різні методи схуднення

6. Недосипання

7. Виснаження захисних сил організму (тривале перебування за ПК)

8. Часті стреси

9. Вживання легких наркотиків

10. Уникнення випадкових статевих контактів (попередження передачі ВІЛ-інфекії, СНІДу)

Тривожні симптоми:

• Кашель більше 2-х тижнів
  • Тривале підвищення температури тіла
  • Втрата апетиту
  • Безпричинне схуднення
  • Надмірні нічні потовиділення
  • Задуха

Щоб не захворіти на туберкульоз ВИКОНУЙТЕ ЗВИЧАЙНІ ПРАВИЛА:

Проходьте скринінгові обстеження на туберкульоз (туберкулінодіагностику у дітей та профілактичні флюорографічні обстеження особам старше 15 років)

• Вживайте повноцінну їжу
  • Вживайте вітамінні комплекси у перехідні сезони (осінь, весна)
  • Відмовтесь від шкідливих звичок
  • Ведіть здоровий спосіб життя
  • Дотримуйтесь правил особистої гігієни
  • Утримуйте своє житло у чистоті
  • Частіше провітрюйте приміщення

Позитивний вплив на стан організму мають регулярні фізичні вправи та загартовування.