У БДМУ відзначили День вишиванки

Щороку у третій четвер травня відбувається Всеукраїнська акція «День української вишиванки».

Цього року, 21 травня, майже 300 студентів і викладачів-кураторів Буковинського державного медичного університету традиційно взяли участь в акції. На Театральній площі міста студенти-медики організували флеш-моб, який символізував єдність та соборність України. Учасники дійства в черговий раз продемонстрували патріотизм та солідарність у складний для країни час.

Також студенти БДМУ долучилися до створення наймасовішого живого герба України з людей у вишиванках, що відбувалося на Соборній площі міста.

День вишиванкивсеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно просто вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди у День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.