Майстер-клас для сімейних лікарів провели у Боянах

26 квітня в умовах Навчально-практичного центру первинної медико-санітарної допомоги Буковинського державного медичного університету

(НПЦ ПМСД БДМУ) в с. Бояни Новоселицького району відбувся черговий майстер-клас для сімейних лікарів з неврологічного огляду хворих, організований кафедрою сімейної медицини за участю завідувача Центру невідкладної неврології ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги – університетська лікарня», к.мед.н. А.В. Вакарчук.

Для присутніх сімейних лікарів КУ «ЦПМСД Новоселицького району» (заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Абрамчук С.Д., сімейні лікарі Суружіу І.В., Ігнатеску О.В., Ротар А.І., Ротар С.Л., Трипадуш Т.М., Губань Л.В., Паламар І.В., Лотоцька Ю.В., Панева Л.В., Кучурян М.М., Кіореско Ф.Г., Литвинюк А.В., Єфтемій О.І., Вайпан М.М., Шугані О.Г.) та викладачів кафедри сімейної медицини (зав. кафедри, професор Л.П. Сидорчук, доцент О.А. Петринич, доцент Л.В. Мельничук) було прочитано лекцію «Невідкладна неврологічна служба: шляхи взаємодії та перспективи розвитку».

Під час майстер-класу А.В. Вакарчук проконсультувала 7 хворих з наслідками перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу та продемонструвала  сімейним лікарям  навички проведення неврологічного огляду.

Наступним етапом стало відпрацювання алгоритму обстеження неврологічного пацієнта, до якого долучилися всі присутні сімейні лікарі з використанням власних неврологічних молоточків. Більшість сімейних лікарів розуміє вкрай гостру необхідність мати необхідні знання та навички з неврології, адже найпоширеніші захворювання сучасності (артеріальна гіпертензія, атеросклероз, цукровий діабет тощо) досить рано проявляються ускладненнями саме з боку нервової системи.

Впродовж всього майстер-класу відбувалася жвава дискусія, під час якої сімейні лікарі мали змогу отримати фахову відповідь на всі запитання щодо ведення хворих із патологією нервової системи.