В БДМУ проведено акцію «Вакцинація: міфи та реальність»

9 вересня співробітниками кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ (завідувач – професор Олена Колоскова) була проведена просвітницька акція «Вакцинація: міфи та реальність».

Поряд із традиційними питаннями щодо вакцинації згідно з календарем щеплень, цього року окрема увага приділялася можливостям запобігання сезонних респіраторним вірусним інфекціям, підйом рівня захворюваності на які традиційно очікується впродовж осіннього-зимового сезону, зокрема, грипу та респіраторно-синцитіальній інфекції.

В рамках акції доцентом кафедри Вікторією Хільчевською та асистентом Оленою Власовою проведено круглі столи із лікарями-педіатрами міської дитячої поліклініки та зі співробітниками відділень недоношених дітей та інтенсивної терапії новонароджених.

Представлена інформація щодо вакцинації загалом, та можливостям запобігання РС-інфекції, над чим працює колектив кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, зокрема, викликала активну зацікавленість як у медиків, так і у батьків.

Одночасно із батьками дітей, які лікуються в обласній дитячій клінічній лікарні проведено просвітницькі бесіди щодо важливості заходів специфічної профілактики інфекційних захворювань, можливостей проведення вакцинації не лише за віком, а й рекомендованих щеплень, особливо дітям, які мають супутню патологію.

Серед батьків розповсюджено флаєри стосовно запобігання респіраторно-синцитіальної інфекції, яка у немовлят може викликати життєзагрозливе захворювання – бронхіоліт, найбільш небезпечне для недоношених немовлят.