Викладач БДМУ взяла участь в презентації проекту МОЗ та Британського медичного журналу

20 жовтня на базі Національної медичної академії післядипломної освіти відбулося урочисте відкриття спільного британо-українського Проекту для англомовних фахівців зі спеціальностей, які мають медичну практику на перетині з інфекційними хворобами.

Даний Проект передбачає дистанційне навчання на платформі Британського медичного журналу (British Medical Journal) з метою удосконалення знань клінічного досвіду і використанням засад доказової медицини в прийнятті клінічних рішень (BMJ Best Practice) та можливістю поповнити, осучаснити знання з певних обраних модулів (BMJ Learning).

Міністерство охорони здоров’я України разом із Національною медичною академією післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Агентством зі зменшення загрози (США) та Британським медичним журналом (BMJ) презентували проект «Тренінгова ініціатива щодо підтримки клінічного рішення».

У заході взяли участь працівники закладів охорони здоров’я з різних регіонів України, у тому числі й з Буковини. З Чернівецької області захід відвідали викладач БДМУ, координатор проекту на Буковині – доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб Анюта Сидорчук та в.о. головного лікаря КМУ “Чернівецький обласний центр здоров’я” Андрій Попадюк.

Як відзначили організатори проекту у своїх доповідях – представники Британського медичного журналу доктор Kieran Walsh, Mitali Wrocynsky, Denis Mishoulin, Moira McClatchy, його мета полягає у забезпеченні українських медичних фахівців знаннями, інструментами та ресурсами для підвищення професійної ефективності у діагностичному обстеженні та допомоги пацієнтам з інфекційними хворобами, а також постраждалим від дії токсинів та біологічних загроз.

У межах трирічного проекту Британський медичний журнал через український портал відкриває необмежений доступ до своїх ресурсів для 3 тисяч українських фахівців.

Серед представлених матеріалів детальний розгляд понад 1000 клінічних випадків та 1000 тренінгових он-лайн модулів. Інформація стосується 80% найпоширеніших патологій, з якими стикаються фахівці первинної та вторинної ланок медичної допомоги.

«Для лікаря освіта ніколи не завершується закінченням університету, а самоосвіта займає левову частку часу професіонала. Доступ до такої великої кількості актуальної, постійно оновлюваної та рецензованої інформації стане значною допомогою нашим фахівцям. Це нові можливості використання джерел доказової медицини в Україні», – зазначила Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції.

На першому етапі реалізації Проекту доступ до англомовної он-лайн платформи буде надано 500 українським фахівцям. Учасникам проекту знадобиться вільне спілкування та читання спеціалізованої літератури (без словника).