Співробітники БДМУ провели благодійну акцію у геріатричному пансіонаті

14 листопада з нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом співробітники кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, Чернівецького обласного ендокринологічного центру та студенти БДМУ 14 листопада провели акцію у геріатричному пансіонаті м. Чернівці.

Всім пацієнтам було проведено скринінгове обстеження рівня глюкози в крові із подальшою консультацією ендокринологів. З мешканцями пансіонату проведені бесіди з питань профілактики та раннього виявлення цукрового діабету, поширена тематична література, а хворим на цукровий діабет презентовані фіточаї та допоміжні засоби для інсулінотерапії.

Цукровий діабет – швидкозростаюча глобальна медико-соціальна та економічна проблема, що створює загрозу для здоров’я людей, їх родин, держав та всього світу в цілому. Це перше неінфекційне захворювання, відносно якого ВООЗ оголосила стан епідемії. Щорічно від цукрового діабету та його ускладнень у світі помирає близько 5 млн осіб.

Зважаючи на актуальність проблеми, зусиллями Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міжнародної діабетичної федерації з 1991 року започатковано проведення Всесвітнього дня боротьби з діабетом щорічно 14 листопада (у день народження відкривача інсуліну Фредеріка Бантінга). Останніми роками цей День проходить під егідою ООН, яка поставила діабет в один ряд зі ВІЛ/СНІДом та туберкульозом, віднісши їх до соціально-значущих захворювань. Головна мета запровадження цього Дня полягає у поширенні серед населення різних країн знань про цукровий діабет, про чинники, що ведуть до його розвитку та заходи, які потрібно здійснювати для попередження його розвитку, а також у проведенні заходів з ранньої діагностики цього захворювання.

Інформацію підготував: Віталій Маслянко, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології