Студенти БДМУ розповіли чернівчанам про шкоду від куріння

Студенти-гуртківці кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» провели просвітницьку акцію для населення «Чим раніше виявлено ХОЗЛ, тим кращий прогноз».

Акція відбулася 17 листопада у Всесвітній день боротьби з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) та Міжнародний день відмови від куріння у комунальній медичній установі «Міська поліклініка №1».

Метою заходу стало інформування пацієнтів про вплив куріння на функцію легень і перші прояви захворювання. Під маскою «кашлю курця» ХОЗЛ повільно і невпинно прогресує. За даними ВООЗ у світі 50% випадків захворювання не діагностується з вини самих пацієнтів. Первинний скринінг ХОЗЛ, який проводили студенти-медики, містив питання про статус куріння, скарги на кашель та задишку. Курці мали нагоду усвідомити причинний зв’язок шкідливої звички із самопочуттям та серйозними наслідками у майбутньому. З опитаними проводили бесіди, вручали пам’ятки.

Найактивнішу участь в організації та проведенні акції взяли студенти медичного факультету №2 Анна Богомазова, Марина Биндю, Юлія Пужняк, Юстина Стасюк, Оксана Поліщук, Марія Которажук, Сюзанна Левчук; студенти медичного факультету №1 Олександра Стойка, Мирослава Шевчишин та куратор студентського наукового гуртка кафедри, асистент Любов Власик.

Просвітницька акція проводилася у рамках робочої програми предмету «Соціальна медицина та організація охорони здоров’я» для 5 курсу теми «Методи та засоби гігієнічного навчання та виховання населення». Результати опитування будуть використані у науковій роботі студентів-гуртківців.