В БДМУ відзначили Всесвітній день філософії

17 листопада на кафедрі суспільних наук та українознавства за ініціативою професора Антонія Мойсея проведені заходи з нагоди Всесвітнього дня філософії. На заняттях з філософії студентам розповіли про історію вивчення філософії в стінах навчального закладу. Акцентувалася увага на здобутках, який формувався професорсько-викладацьким складом кафедри протягом багатьох десятиліть.

Професор Іван Остащук організував бесіду зі студентами 2-го курсу медичного факультету № 2, де наголосив на необхідності поглиблювати вивчення філософії студентами та аспірантами, актуалізувати методологічний потенціал філософського вчення для реалізації новітніх прогресивних ідей.

Куратор 5 групи 2-го курсу фармацевтичного факультету, доцент Ігор Скакун провів міні-лекцію зі студентами на тему: «Філософія та фармація», в якій наголосив на важливості вивчення філософії студентами медичних та фармацевтичних вищих навчальних закладів з метою більш ефективного розкриття їхніх особистісних та професійних якостей.

Міжнародний день філософії щорічно відзначається в третій четвер листопада, починаючи з 2002 року, згідно з регламентом ЮНЕСКО. З 2005 року цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії».

В Україні долучилися до святкування з 2006 року.

Визначальним фактором для запровадження такого свята постало намагання популяризувати філософію, зробити її доступнішою для розуміння та осмислення. Варто зауважити, що наявний науковий потенціал, релігійні переконання чи світоглядні парадигми не спроможні дати відповідь на важливі й актуальні питання сьогодення. Філософія завдяки специфічним  онтологічним, логіко-гносеологічним та аксіологічним настановам покликана сприяти вирішенню буденно-практичних та глобально-цивілізаційних проблем людини та людства.

Філософія відіграє важливу роль в медицині та фармації. Здатність лікаря чи фармацевта ефективно сприймати, логічно осмислювати та критично аналізувати інформацію залежить від його особистісних якостей, які формуються в тому числі й завдяки вивченню та розумінню філософії.