Студенти БДМУ проти куріння

«Ми – проти куріння! Ми – здорове покоління!» – під таким гаслом 17 листопада у Міжнародний день відмови від куріння проведено круглий стіл зі студентами 5 групи 1 курсу стоматологічного факультету та 20 групи 3 курсу медичного факультету № 2, організований кураторами доцентами кафедри фармакології Ольгою Кметь та Інною Кишкан.

Під час круглого столу студенти продемонстрували презентації й обговорили питання поширеності тютюнопаління, особливо, серед молоді, зазначили наслідки негативного впливу тютюнового диму на організм людини й висловили спільну думку про те, що куріння – одне із найбільш поширених видів побутової токсикоманії у світі.

Такої атмосфери, яку створює для себе той, хто палить, немає в жодному найзабрудненішому промисловому центрі. Шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі та впливають на організм, можна об’єднати в 4 групи: канцерогенні речовини; подразнювальні; отруйні гази та отруйні алкалоїди.

Жваву дискусію серед студентів викликали питання важливості заборони реклами тютюну серед населення та куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (громадські місця, території закладів охорони здоров’я, навчальних корпусів, гуртожитків тощо).

Оскільки захист людей від тютюнового диму – це одна із шести стратегій, які застосовує ВООЗ, щоб побороти поширеність куріння у світі. Україна – одна з країн, яка ратифікувала Рамкову Конвенцію ВООЗ щодо боротьби проти тютюну і має виконувати міжнародні зобов’язання. Відповідно до статті 8 цієї Конвенції країни повинні «захистити своїх громадян від впливу тютюнового диму на робочих місцях, у громадських приміщеннях та транспорті». 16 грудня 2012 року набув чинності Закон України №4844 про повну заборону куріння в громадських та на робочих місцях.

Куратори акцентували увагу присутніх на питанні відповідальності за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, передбачених статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушення цього закону тягне за собою адміністративні стягнення у вигляді попередження (усного чи письмового) або накладання штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Курити – шкодити власному здоров’ю! Здоров’я кожного – у власних руках! Майбутні лікарі власним прикладом повинні пропагувати здоровий спосіб життя.