В БДМУ відзначили День рідної мови

Щороку 21 лютого ми відзначаємо важливе для духовного становлення кожної людини свято – Міжнародний день рідної мови.

Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

У Вищому державному навчальному закладі «Буковинський державний медичний університет» також було проведено ряд заходів з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

На кафедрі психології та філософії відбулася лекція (з елементами презентації) з філософії для студентів 1 курсу медичного факультету №1, яку провела Ніна Зорій, доцент кафедри, проректор з науково-педагогічної роботи та виховання.

Студенти – представники Індії презентували першокурсникам короткі доповіді англійською мовою щодо виховання основних моральних чеснот людини на основі історії та традиції індійської культури, виховання поваги до націй та мов. На завершення студенти на різних мовах привітали одне одного з Днем рідної мови.

На заході також була присутня Юлія Войткевич, головний куратор медичного факультету №3.

На кафедрі суспільних наук та українознавства старший викладач Лідія Вилка разом зі студентами 57 групи ІІ курсу медичного факультету № 3 мандрували умовною екскурсією мовною картою світу.

Учасники подорожі говорили про свої рідні мови (хінді, малелаям, бенгалі, гуджараті та інші), читали поезію українською, англійською та хінді. Викладач розповіла про багаторічні утиски української мови та про важливість рідної мови для кожного, закцентувавши на тому на те, що кожного року у світі зникає багато мов, тому нам необхідно берегти і плекати рідне слово, як зіницю ока