Викладачі БДМУ взяли участь в конференції щодо елімінації кору та краснухи в Україні

Впродовж 21-22 лютого 2017 року у м. Києві за підтримки ВООЗ відбулася міжнародна конференція «Елімінація кору і краснухи в Україні: виклики та шляхи вирішення».

У роботі конференції взяли участь представники БДМУ – викладачі кафедр педіатрії та дитячих інфекційних хвороб професор Лорина Іванова, внутрішньої медицини та інфекційних хвороб доценти Юрій Рандюк та Анюта Сидорчук.

Учасники конференції прослухали ряд доповідей присвячених глобальним та регіональним проблемам елімінації кору і краснухи та шляхам їх вирішення, які були представлені експертами Європейського бюро ВООЗ: др. Патрік О’Кконор, др. Мир’ям Бен Мамоу та проф. Клод Мюллер.

Головний епідеміолог МОЗ України проф. Ірина Колеснікова ознайомила присутніх з епідеміологічною ситуацією по кору та краснусі в Україні та проблемами специфічної профілактики цих інфекцій. З проблемними питаннями клінічного перебігу, клінічної та лабораторної діагностики кору та краснухи на сучасному етапі виступили головні спеціалісти МОЗ України з інфекційних хвороб проф. Ольга Голубовська та дитячих інфекційних хвороб проф. Сергій Крамарєв.

Основна частина конференції, під час якої учасники з усіх регіонів держави працювали в робочих групах за круглим столом, стосувалася розробки нового Проекту наказу щодо епіднагляду за кором та краснухою в Україні.

В рамках конференції проведено методичну нараду завідувачів кафедр (курсів) епідеміології, інфекційних хвороб та дитячих інфекційних хвороб.